Téměř 72 milionů korun získala Nemocnice České Budějovice, a.s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, na modernizaci přístrojového vybavení krajského Traumatologického centra. Celkem 85 procenty finančních prostředků se na projektu „Nemocnice České Budějovice – Modernizace a obnova přístrojového vybavení traumatologického centra" podílí Evropský fond pro regionální rozvoj. Zbývajících 15 procent tvoří prostředky Ministerstva zdravotnictví ČR.
„Ideou projektu čerpání zdrojů na obnovu Traumacentra je, aby i naši občané měli k dispozici pokud možno co nejkvalitnější péči, a to zejména u náročných onemocnění a těžkých úrazů. Důležité je, aby o ně pečovaly týmy specialistů, které mají nejen technické zázemí, ale i dostatečné zkušenosti," uvedl koordinátor projektu Jaroslav Novák.
Traumacentrum je v podstatě celá nemocnice a na ošetřování úrazů se podílí personál většiny oddělení. Traumatologické oddělení zajišťuje nejvíce pacientů. „Ošetříme přibližně padesát tisíc pacientů ročně," uvedl primář oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Pavel Kopačka. V průměru 100 pacientů denně je vyšetřeno na rentgenologické snímkově. Přitom stovka pacientů neznamená pro personál pouze sto vyšetření. Statistika říká, že v průměru na jednoho pacienta na traumatologické ambulanci je 2,7 až 3,2 expozice na pacienty, takže těch expozic a výkonů je nepoměrně víc.
„A v průměru denně, včetně víkendů a svátků, provedou lékaři na operačních sálech Traumacentra za skiaskopické kontroly třináct operací," doplnil primář rentgenologického oddělení Petr Lhoták.