Ať už zněl titulek jakkoli, text se opíral o přesné dávkování, které lze zaručit jen u léku.
Nejde. Každá látka se vstřebá jen částečně – a to procento není stejné. Každá látka účinkuje jinak účinně u každého jedince, takže rozstřely účinku stejné dávky jsou stovky i tisíce procent.
Na přesném dávkování jste svou argumentaci založil.
Problém je, že farmafirmy nehrají fér, a první jim jde o zisk, ne o zdraví.
Dodnes vzpomínám na to, jak po vysokoškolské zkoušce z anatomie a léků jsem s úžasem ze skript zjistil, že lék, který beru můj stav musí zhoršovat, což jsem pozoroval. Tak jsem šel za lékařkou, bylo z toho trochu haló, a změna lékaře. Mezitím se ukázalo, že to je lék, za který dostává prebendy od distributora léků.
Záměrně neryji do vašeho seznamu „skutečně účinných léků“, protože to byste asi měl problém s argumentací. Nehledě na to, že třeba acylpyrin byl objeven poté, co si všimli účinně vyléčených pomocí vrbové kůry, například, protože vrbová kůra jej obsahuje, a také se z ní řadu let získával.
Jednoduše jste zaútočil zbytečně a neseriózně s nesmyslným argumentem proti bylinám, ať už jste to myslel jakkoli.
Potraviny, byliny, léky jsou na stejné lodi. Ani u jednoho nemůžete přesně dávkovat účinek. Každá z těchto tří skupin může léčit a vyléčit, každá z těchto tří skupin může škodit.
Moderní člověk zbytečně dělá rozdíl mezi léky a přírodou, protože mnoho léků není ničím jiným, než extrakty tu z bylinek, tu z jiných organismů.
Tělo není cimprlich. Nepotřebuje přesná dávkování. Stejně tak jako se nepohybujete v klimatizaci o přesných 22,34 °C, nemáte přesnou vlhkost, atd., tak dávkování plus mínus autobus je v 99,999 % případů zcela vyhovující.
Odborníci to střílejí od boku stejně. Před časem byla norma max. množství hliníku 7 mg/kg, aby se náhle změnila na 1 mg/kg. Co se stalo? Lidé začali být jiní, že najednou jsme zjistili, že hliník je 7 × škodlivější, než jsme si mysleli? Ne, odborníci dávkování střílí stejně od pasu. Když se nepovede a zjistí se, že přestřelili, tak to opraví. Holt nějaký pacient třeba umře. A to umře vždycky, třeba na alergii na acylpyrin. Tak to chodí. Pro lékaře je důležitjěší dodržet předpisy, aby na něho nikdo nemohl, než cokoli jiného. A pak můžete dát pacientovi vypít třeba Chlumského roztok s fenolem namísto glukózy.
Není třeba dělat auriolu z toho, co jí není.
Bylinky jsou účinné, a jejich časté pití škodí rozhodně méně, než tvrdíte. Stejně tak časté jezení té samé a jakékoli potraviny škodí (denně horu pečiva třeba).
Jednoduše tyto útoky na byliny jsou zbytečné.