Vlákno názorů k článku Tuřín – středověký bojovník proti hladu i bolavým zubům od anonym - Díky za osvětu. Ještě by mě zajímalo, jak...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2014 17:04

    bez přezdívky

    Díky za osvětu. Ještě by mě zajímalo, jak je to s pěstováním v našich podmínkách. Moc jsem nepostřehla, jestli to jde a pokud ano, je zvláštní, že se tu tuřín nepěstuje.

  • 18. 11. 2014 19:22

    Blanka Chocová (neregistrovaný)

    Dobrý den,

    tuřín zde jistě pěstovat lze. Odkazuji na Farmu Baucis, kde se tuřín pěstuje a prodává. Pěstují ho ale i další farmy. Do své prodejny ho nakupuje i paní Bartoníčková z Bioplanety.
    Problém, proč se u nás nepěstuje tolik bych hledala v tom, že se zkrátka tolik nekonzumuje. Není poptávka... stejně jako po dalších "zapomenutých potravinách".
    Tím, že se u nás tolik neobjevuje, nemáme ani často představu jak tuřín zpracovávat, a máme pocit, že jiné druhy zeleniny, jako jsou známá mrkev, celer, petržel, brambory, aj., jsou všestrannější.
    Právě proto je třeba takovou "osvětu", jak píšete, dělat. Já osobně považuji brambory na deset způsobů za poměrně nudnou přílohu.
    Děkuji za reakci na článek.

    Pěkný den!
    Blanka Chocová

  • 18. 11. 2014 19:27

    Mareš (neregistrovaný)

    Na tuřín přecejen občas natrefím na trzích, vodnici dokonce i v sámošce, ale víte, co nemůžu vůbec sehnat, ani u farmářů? Černý kořen!

    Přitom pamatuju, že ještě v osmdesátých letech to měli u nás v zelenině každý rok, takže to zase až taková botanická kuriozita není.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).