Vlákno názorů k článku Včelí med zabíjí bakterie třikrát efektivněji než med umělý od Umělý návštěvník - A co je to doprkýnka ten umělý med,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 7. 2013 8:42

    Umělý návštěvník (neregistrovaný)

    A co je to doprkýnka ten umělý med, o něčem takovém jsem v životě neslyšel.

    P.S.
    Mimochodem, kvůli vašim nesmyslným a provokativním názvům minimálně polovinu článků vůbec nečtu. A i u té poloviny co čtu většinou lituji, že jsem ten čas radši nevěnoval něčemu jinému.

  • 29. 7. 2013 13:26

    Medojed (neregistrovaný)

    A proč bych měl googlit co že je ta blbost, kterou jsem v reálném životě nikdy nepotkal já ani nikdo z lidí kolem mne.

    Já se o nic se jménem umělý med nezajímám (zatím). Ten název je blbost už z principu, med je med. Myslí snad onen takzvaný léčivý med co není k jídlu, pampeliškový či podobný roztok cukru?
    Pokud nás autorka chce šokovat (alespoň v názvu) nějakými pochybnými srovnáními musí si sama zajistit to aby ty informace dávaly čtenářům smysl - tedy je alespoň zevrubně informovat.

    Mimochodem, k jejímu minulému článku (15 způsobů jak využít med pro zdraví) jsem přiložil v diskusi informaci o využití medu pro léčení špatně se hojích ran, kterou se zřejmě inspirovala. Dovolím si sem opět zkopírovat svůj příspěvek, protože odkazovaný zdroj je hodnotnější než tento článek.

    Antibakteriální a antimykotické účinky medu

    Co se týká vnitřního užívání medu (pojídání medu) může mít blahodárný vliv i pro zvládnutí různých alergií. Jde o to, že pokud jíte med od včel z místa kde se běžně vyskytujete med obsahuje malá množství těchto alergenů a tělo se tak učí přiměřené reakci na ně. To se týká zejména různých pylů a přírodních jedů.
    Do velmi omezené míry by se to snad mohlo týkat i chemikálií (například z umělého přihnojování pole či práškování pesticidy), zde je ale pochopitelně vhodnější takovýto med nekonzumovat vůbec.

    **
    Co se týká vnějšího užívání medu, je v poslední době prakticky zamlčováno (snad nevědomost?), ale není to vůbec na místě. Med se dá vyzkoušet použít na nejrůznější kožní problémy, zaručeně funguje na infikované a špatně se hojící rány. Pokud nemáte žádnou osobní zkušenost (popáleniny, bércové vředy, pooperační jizvy,...), a chtěli byste vědět více, tak zatím nejlepší co jsem na Internetu viděl bylo mini pojednání o medu: POUŽITÍ MEDU PŘI LÉČBĚ INFIKOVANÝCH RAN - Urologie pro Praxi (www.urologiepropraxi.cz) 2006/6 str. 274–275.

  • 30. 7. 2013 13:31

    Dan (neregistrovaný)

    Návod k výrobě je na serveru Ábíčka. Používá se kyselina mravenčí, nebo chlorovodíková a vaří se to 2-3hodiny.

    Ideální zábava pro děti!!!

    Neolizujte železná zábradlí :)))

    Více úderných(úsměvných) nadpisů! Sem a na novinky se jdu vždycky pobavit, když je mi smutno :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).