Názor k článku Včelí pyl harmonizuje mužské pohlavní orgány od bylinářka - Dobrý den, pyl je takový biologický stimulátor, který výborně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2015 9:10

    bylinářka (neregistrovaný)

    Dobrý den,

    pyl je takový biologický stimulátor, který výborně působí na produkci mužských pohlavních hormonů, pyl má velmi příznivé účinky na potenci i na prostatu (jak při zánětu, tak i při zbytnění či jako prevence).

    Pyl, je vlastně mužský element květu, který představuje přirozený, vysoce kvalitní, výživný a biologicky aktivní doplněk stravy.

    Získávání pylu:

    Pyl jsou samčí pohlavní buňky vyšších rostlin. Včely sbírají pyl a donášejí jej do úlu v rouscích na posledním páru nohou. Pylové rousky včely shazují do dělničích buněk, kde je další včely vrství, dusají a zalévají medem. Buňky se naplní zhruba do tří čtvrtin. V buňce dále probíhá kvašení, pyl je tedy konzervován a připraven k trávení. Pyl je důležitý pro přezimování včel a jejich dlouhověkost.

    V obchodech je k dostání tzv. rouskový pyl, který tvoří malá, zrníčka různých barev. Ten získáváme tak, že včelám na česno umístíme mřížku, kterou musejí do úlu prolézt. Zrníčka se tak na mřížce zachytí a spadnou dolů do předem připravené nádoby.

    Dalším druhem medu je tzv. "včelí chléb" neboli "pěrga". Je to směs pylu, medu a dalších příměsí, u nichž již částečně proběhlo trávení v zažívacím traktu včely. Ten se získává z nezamedovaných plástů. Tento druh pylu je výživnější, ale běžně se neprodává.

    Odkaz na vědecké studie bohužel nemám, jen vlastní zkušenosti (manžel a jeho dědeček jsou včelaři) a zkušenosti mých kolegů.

    Přeji Vám veselé dny...Sim. Procházková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).