Blafujete Petře. Průměrný věk diagnózy PAS je 3-4 roky. Zjevné příznaky se rozvíjejí postupně po dosažení věku šesti měsíců, stabilizují se ve věku 2–3 let a mají tendenci přetrvávat do dospělosti.
Vakcíny s thiomersalem se u nás již léta nepoužívají, takže není třeba to vůbec zmiňovat. Také tvrzení , že 85% dětí bylo očkováno jinou vakcínou, což dle vás údajně znehodnocuje výsledky studií je logicky i věcně nesprávné a zavádějící. Byla to studie o vlivu MMR vakcíny, ne o vlivu jiných vakcín. Stejně jako to nebylo srovnání dětí, které byly kojené, nebo na umělé výživě nebo na Coca Cole. Ony totiž i ty děti očkované MMR byly také z větší části očkované jinými vakcínami. Takže vaše kritika nemůže ani náhodou obstát. Vaře otázka "prečo" a následná opověď patří mezi manipulativní metody. Je to tvrzení bez jakéhokoli důkazu, ovšem podané jako odpověď na řečnickou otázku.
Ještě na závěr. Výběr dětí do tří let je naprosto správný a odůvodněný. Genetické predispozice se podílejí cca 80% a 20% jsou vnější vlivy ( ne zdaleka prozkoumané ). Vlastně možný vliv podání MMR je nejvíce prozkoumaný, bohužel pro vás, co by věhlasného antivaxera, s negativním výsledkem. Aby data studie byla co nejméně ovlivněna vnějšími faktory, bylo třeba se zabývat co nejrannějšími diagnózami. A vzhledem k tomu, že lze diagnózu potvrdit až po 18 měsících života a bezpečně až mezi 2-4 rokem, byl výběr věkové skupiny v pořádku.
Já mám už léta podezření na jinou příčinu vnějšího vlivu na rozvoj autismu. Je to geometrickou řadou rostoucí spotřeba antidepresiv, která koreluje se stejně rostoucím počtem onemocnění PAS. Pokud antidepresiva bere či brala i těhotná matka, je dost pravděpodobné, že může být poškozený i plod.
Nedávno zveřejněný výzkum z University of Bristol naznačuje, že by to tak mohlo být. Co kdybyste napřel síly tímto směrem? Třeba vás královna povýší do šlechtického stavu. :-))