Zajímalo by mě jak Paní Lenka Krbcová řeší sama tento "problém" Vtipné je, že sama vložila článek v 0:00. Uvedu svůj příklad. Studuju ČVUT IT a v podstate veškerý čas trávím na PC, ve škole každý předmět je na PC snad krom fyziky, ale i tam nekdy děláme pokusy zahrnující počítač. Doma pak buď programuju algoritmy, běžně déle než 12 hodin v kuse (rekord zatím mám 17), navrhuji databáze (opět na PC), dělám laborky (opět na PC), programuji amplikace... když mi zbude nějaký čas tak si zahraju hru na PC nebo (ještě méně častěji) se podívám na seriál. Nikdy jsem žádné problémy s očima, krkem, zády ani se spaním či ničím jiným neměl.
Proč to píšu? Článek je o hovně, když to očividně není pravda.
Přesně tak. Např. v TV branži řídí odbavování playlistu, vkládání grafiky, řízení titulků, video a archivní servery systém, který se v celém světě nazývá "automation" česky automatizace potažmo automat.
Chápu, že redakční systém je velmi zjednodušená verze tohoto televizního, navíc to zvládnou i Windows s jednoduchým databázovým systémem.
Naopak nechápu, že o tom nemá páru student VŠ obor IT ani "zasloužilý Linuxák."
Je vidět, že hodiny prosezené za monitory napáchaly na jejich tělesném, ale i duševním zdraví, nevratné patologické změny.
tsd
Za studii, chlapce, nemame problemy skoro nikdo. Jak zivot funguje, zjistis nekdy kolem 30, budes-li mit stesti, tak nejpozdeji v 35. Oci, zada a spousta civilizacnich bolesti a po nevyhnutelnych zkusenostech s tradicni "medicinou" budes za dalsich 10 let objizdet seminare o probuzenem vedomi a hledat, kde jsi udelal chybu.
Ale tahle zkusenost je neprenosna, bohuzel. Vratit se sem editovat svuj "nazor" za tech 15 let asi neprijdes, takze my ostatni se nad nim zatim budeme aspon usmivat.