Vlákno názorů k článku Více než dvě hodiny na mobilu a počítači? Co přesně vám hrozí od Jiří - Ano, příliš malé písmo a ikony na monitoru...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2017 21:39

    Jiří

    Ano, příliš malé písmo a ikony na monitoru je problém. Bohužel výrobci notebooků produkují stále větší rozlišení (pro většinu lidí zbytečné) a tedy menší symboly, výrobci software (Windows atd.) se dopouštějí té strašlivosti, že když si člověk nastaví vyšší dpi, tak v některých programech má uřezané písmo v dialogových oknech, starší programy se zobrazují ve Windows 10 neostře atd. Potom zákonitě trpí oči i záda. Chtělo by to občas výrobce notebooků i software nakopat někam.

  • 28. 3. 2017 11:21

    P2010 (neregistrovaný)

    To není až tak pravda, rozlišení je stále nedostatečně malé. Už před mnoha lety šlo pořídít 15" 2048x1536 displej. Problém je neustále klesající kvalita těch displejů bez ohledu na cenovou hladinu (týká se i pracovních stanic za 100 tisíc Kč) a nízká frekvence PWM regulace jasu (často jen 200 Hz, u nejšílenějších případů i kolem 60 Hz, za bezpečnou lze považovat 1000 Hz a výše), která právě způsobuje únavu očí a bolesti hlavy.

    Neostře se zobrazují proto, že to jen neumíte nastavit, to je celé. Ono stačí používat nezprasené aplikace, podpora High-DPI už je tu pět let, někteří si možná ještě nevšimli ..

    Nejhorší je ovšem anti-aliasing způsobující nečitelnost písma na displejích s malým rozlišením, typicky pod 300 PPI.

  • 28. 3. 2017 11:51

    tsd (neregistrovaný)

    Není to až taková historie, kdy celý národ pročuměl celé hodiny na blikající obrazovku 50 půlsnímků/625 řádků a nádherně rozmazaný SECAM zaduchovaný obraz. Nyní každý řeší HD rozlišení na 5" mobilu.
    Myslím, že jsme se v mnoha ohledech stali zajatci reklamy, která nám vtlouká do hlavy, že lepší než HD je UHD 4K 8K , což je sice pravda, ale vzhledem k limitům našich očí už rozdíl zlepšení obrazu neodpovídá ani zdaleka rozdílu vynaložených financí.
    Nakonec to stejně dopadne tak, jako s novinkou mechanické klávesnice nasazené na dotykový mobil, která samozřejmě zakrývá velkou část displeje. Návrat k tlačítkovému mobilu touto cestou zavání trochu absurdistánem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).