Pár důvodů určitě najdu:
1. důvod – Protože do USA přicházejí studenti ze zahraničí – Indie, Čína, Pákistán, Turecko atd. V domovské zemi studují bakalářský a magisterský stupeň a potom jdou studovat doktorský do ameriky. Většina z nich tam pak zůstává ve výzkumných týmech. V USA mají prestiž a finanční ohodnocení, o kterém by si mohli ve slumu jenom zdát. (Porovnejte s ČR – malá skoro neznámá země, nízké platy, těžká čeština)
2. důvod – Protože se mezi 303 miliony obyvatel se vždy nějací chytří a vzdělaní lidé najdou, kteří to chtějí daleko dotáhnout (ale není jich mnoho, proto všude píší, že v USA je málo početná vládnoucí vrstva a „podprůměrný zbytek“) (Porovnejte s ČR – Snaha na ZŠ a SŠ všechny zadupat do průměru. Čekání na to, až někdo něco vyřeší, o něco se postará [např. stát]. Nízké sebevědomí lidí.)
Zbytek napsali další diskutující ve fóru (kapitál atd.)…
Všobecný přehled – pokud vím, tak se pěstuje jenom na gymnáziích a slouží k tomu, aby měl člověk až do 18 let volné ruce k tomu, aby se mohl rozhodnout, jakou VŠ bude studovat. Základku nepočítám, tam jsou ty znalosti opravdu základní (i pro ty, co půjdou k lopatě). Zbytek jsou odborné školy.
Výhodou všeob. přehledu je to, že člověk se nedá tak snadno „obalamutit“ a dokáže si na spoustu věcí udělat vlastní názor. V poslední době ale sílí trend spíše méně vzdělaného obyvatelstva – volí „správné“ pol. strany a kupuje „správné“ výrobky a hlavně se na nic nikoho neptá…