Vlákno názorů k článku Vitamin C při chřipce ani nachlazení nepomáhá, je to mýtus od anonym - Před cca dvaadvaceti lety jsem v posilovně dostal...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 10. 2019 8:01

    bez přezdívky

    Před cca dvaadvaceti lety jsem v posilovně dostal radu od zkušenějších, jak pokračovat ve cvičení i při těžkých virózách. Doporučili mi zvednout denní dávku céčka až na 15 gramů. Poslechl jsem je a výsledek se dostavil - po dvou dnech jsem byl schopen přijít a "lámat" železo v posilovně (kromě toho jsem vykonával velmi těžkou fyzickou práci). Od té doby nedám na kyselinu askorbovou dopustit a většinu takovýchto nachlazení řěším kombinací kyseliny askorbové a sody bicarbony - askorban sodný tolik nepřekyseluje žaludek.
    O propagaci céčka profesorem Linusem Paulingem jsem se dozvěděl až poměrně nedávno - před šesti-sedmi lety. Od té doby jsem zvedl dávky céčka při těžkých virózách až na nějakých 50 gramů/den a z 95% tato jednoduchá "léčba" zabere - bez předražených preparátů , které nabourávají ledviny, játra a popřípadě se usazují v organismu.
    Samozřejmě je zde problém , který vysoké dávky céčka způsobují - průjem. Proto je dávkování nutné uzpůsobit na celodenní příjem tohoto množství. Pozitivum na tom celém je ten fakt, že kyselina askorbová se nikde v těle neusazuje a odchází ven v moči nebo stolici - aniž by nějak zatěžovala či "nabourávala" jakýkoliv výše zmiňovaný orgán lidského těla. Slovo léčba jsem záměrně dal do úvozovek, protože se o léčbu v pravém slova smyslu nejedná - kyselina askorbová ve vyšších či vysokých dávkách pomáhá nastartovat organismu autoimunitní systém a ten si pak za podpory (byť syntetického) vitamínu C s problémem umí sám poradit.
    A na závěr:
    "Před dvěma lety jsem četl názor nějakého polovzdělaného pisálka, který se snažil pana profesora Paulinga dehonestovat a v závěru článku napsal, že stejně mu jeho "posedlost" vitamínem C nepomohla, protože zemřel na rakovinu prostaty. Jenom nějak pozapomněl napsat, že zemřel v 94 letech....
    Tak si říkám, že to do těch devadesáti klidně risknu...!!!"

  • 30. 10. 2019 11:07

    neřeknu

    s tím souhlasím. Přes 20 let pravidelně denně ráno na lačno beru 1g vit. C. Pokud už jsem "nemocný", mám max. rýmu, která do 2 dnů zmizí. Je sice pravda, že se také každé ráno koupu ve venkovímm bazénu (i v zimě) a nepoužívám teplou vodu (jen od čas od času abych si uvědomil vymoženosti dnešní doby). Většina známých, kterým jsem poradil brát vit. C pravidelně i klidně ve vysokých dávkách je nemocná méně. Léčivům moc nevěřím, dnes není snaha lidi vyléčit, ale jen léčit. Dokonce jsem někde i četl studii, že syntetický vit. C je pro lidské tělo monohem lépe vstřebatelný než přírodní. Nevím zda je to pravda, ale osobně citrony nejím a kdyř vidím ovoce, které se u nás prodává, není možné mluvit o vitamínech v něm obsažených. V dnešní době se i na "zaražené prdy" předepisují antibiotika, přitom stačí tak málo.

  • 1. 11. 2019 23:38

    Kuba77

    Podobný příspěvěk mohu já napsat o vitamínu D3. Občas si dám jednu tabletu, což u toho, které beru já znamená dávku 1000 IU a když cítím, že na mě "něco leze" zvednu dávku na dvě tablety za den čili 2000 IU a další dny dle potřeby 1-2 tablety a to mi stačí k tomu aby se první příznaky nějaké virózy překonaly a viróza zmizela než se dále rozvine. Naopak vitamín C vůbec neberu, ani ovoce moc nejím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).