Vlákno názorů k článku Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin od Jan Vavrečka - Na článku (a odborné argumentaci) mne zaráží ta...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2013 8:02

    Jan Vavrečka (neregistrovaný)

    Na článku (a odborné argumentaci) mne zaráží ta skutečnost, proč je nutné podávat vitamín C v infúzích? Pokud vitamín C "projde tělem" do ledvin a vymočí se, poté samozřejmě předtím dosáhne vysokých plazmatických koncentrací v krvi i při svém per orálním příjmu.

    Spíše bych pochopil, kdyby někdo tvrdil, že se vitamín C po por orálním příjmu špatně či málo vstřebává. To ale není pravda již i s ohledem na velmi malou molekulu kyseliny askorbové.

    Spíše mi to celé přijde jako odklánění veřejnosti od poznání, že úplně stejného efektu lze dosáhnout megadávkami vitaminu C podávaného per orálně. Tuším, že se tomu říká megaskorbická léčba, a už s tím dávno někdo přišel s přístupem nejen alternativní medicíny.

    Doporučuji zájemcům tento výborný odborný a přitom ještě srozumitelný text:

    http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

    Nebo ja za vším tím infúzním humbukem pouze snaha více to celé pořádně nabodovat pojišťovně včetně hospitalizace pacienta na lůžku?

    Pokud jde ale pouze o vědecký výzkum, poté chápu infuzní podání jako variantu, kterou lze lépe a přesněji dosáhnout stanovených plazmatických koncentrací a odečíst tak přesnější výsledky jako vědecké výstupy.

    Rozhodně to ale nebude tím, že "vyčůraný vitamín C našim tělem jen netečně prochází"....

  • 17. 9. 2013 12:09

    xf (neregistrovaný)

    Celé mě to připomíná módní vlnu. V Japonsku koncem 80-tých let zase "letěly" salóny, kde zákazník za drahý peníz dýchal čistý kyslík. Prý to mělo tehdá přispívat k zvýšení inteligence a rychlé regeneraci.

  • 19. 9. 2013 9:08

    cnut (neregistrovaný)

    I mě. Dost předražená sranda. Srovnávám s cenou lžičky kokosovýho tuku párkrat ročně, když na mě něco leze...

  • 19. 9. 2013 19:02

    Peter Tuhársky (neregistrovaný)

    Za niektorých situácií sa infúzny vitamín C nedá nahradiť, avšak vtedy sa používajú vyššie dávky a v inom režime. Za normálnych okolností plne postačuje aj ústne užívanie podľa spotreby tela, v rozdelených dávkach počas dňa.

  • 20. 9. 2013 14:44

    Skeptik (neregistrovaný)

    Přesně tak. Navíc i ústním podáním zastavím virová onemocnění během hodin a ne dnů. Naopak, pokud již tělo viru podlehlo je potřeba dodávat vitamín C dlouhodobě a na to je samotná infuze jednak naprosto nevhodná a jednak byste se nedoplatili.

    Infuze se dává tam kde je potřeba rychlost, o osmi hodinách kolování si můžete nechat jen zdát. Naopak lidé kteří dostali askorbát sodný injekčně a nedostali žádnou kyselinu askorbovou ústně mohou mít velmi výrazné problémy z náhlého nedostatku této látky v krvi. Například je může pořádně bolet hlava.

    Kdyby si paní Kolářová dílo pana Tuhárského alespoň zhruba prostudovala, mohla svoji "investici" do infuze mnohem lépe zůročit. Za ty peníze by snad mohl být k dostání už i ten lipozomální vitamín C.

  • 27. 4. 2014 22:32

    marian (neregistrovaný)

    Suhlasim s panom Vavreckom. Nemam sice lekarske vzdelanie ale zda sa mi nelogicke aby sa latka ktora sa vstrebe s traviaceho traktu do krvnrho obehu vylucila mocom rychlejsie ako latka podana intra venozne. Ja pouzivam i.v. podanie vit.C ak chcem zvysit vstrebavanie vitaminu z traviaceho traktu po ustnom podani. Potvrdilo sa mi to co popisuje Peter Tuharsky vo svojej knihe a to ze ak sa kombinuje ustne podanie s i.v. podanim tak sa z trav. traktu vstrebe omnoho viac vitaminu a teda neostane v čreve a nesposobi hnacku (prujem). Odporucam knihu Petra Tuharskeho, s lepsou a komplexnejsou publikaciou o vitamine C som sa este nestretol ani v anglickom jazyku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).