Já se u diskuzí u podobných článků vždycky pobavím, jak se ti prasečkáři vztekaj, že si někdo dovoluje jíst a žít jinak než oni :)
Trochu mě to jejich propagování masa, mlíka a podobnejch hnusů připomíná dobu, kdy nás ve školní jídelně nutili dojídat ty nechutný polívky z polotovarů s tím, že jsou pro nás dobrý.
Já přímo miluji výrazy "normální" a "extrém". Zřejmě si ti lidé neuvědomují, že tato logická chyba (ad populum) není nic jiného než Gaussovo rozložení aplikované na společnost: tedy je "normální" být hloupý, tlustý a neúspěšný a "extrém" být zdravý, něco umět a neobracet v ruce každou korunu.
A když někdo nazve "extrémistu" (teroristu/magora/fanatika a další obdobné výrazy) ovcí, když sám pouze automaticky přejímá názory většiny, na kterých staví argumentaci, tak to už je konec...
Vtip je v tom, že je to začarovaný kruh; místo aby si o tom něco zjistili, spoléhají se na to, že to již zjišťovali *ostatní*. Přitom vědí kolektivní prd.
A to se samozřejmě týká všeho. Vztekání u diskuze o vegetariánství je pouze malá frakce důsledku.
Hmm,
a mně se zase líbí, jak vy všechny ty "prasožrouty" hážete do jednoho pytle, jak všichni evidentně musí trpět zvýšeným krevním tlakem, srdečními chorobami, obezitou, artritidou, zahleněním a nevím čím. Víte, ödsuzování má vždycky dva směry - ti "prasožrouti" můžou odsuzovat vás, ale podívejte se, jak se vy díváte na ně.
V naší rodině jsou všichni zdraví jak řípa, kromě pylové alergie jednoho člena jsme všichni absolutně bez problémů. Jíme maso, jogurty, zeleninu si klidně podusíme. A stále - pro vás asi kupodivu- žijeme a myslím, že docela šťastně:)
Taky se vždycky docela pobavím, jak zadupáváte do země všechny studie výživových poradců, které byly provedeny a které evidentně fungují. Medicína je mocná věda, a myslím, že vaše- mně to sedí, ji asi nezpochybní. Myslím, že to, co nás na medicíně učili, si asi nevycucali z prstu.
POkud vám to vyhovuje, je to v pořádku, klidně se tak stravujte, ale nechápu, proč by pak "ti ostatní" měli být "prasata co žerou ty svoje sračky"(jak tu kdesi padlo) a úzkoprsí zabedněnci, co hážou všechny do jednoho koše a odsuzují každého, kdo jim bere jejich točeňák s pívem.(ano, toto je extrém - ačkoli neříkám, že takových čechů není dost - ale vy ve své filozifii vlastně odsuzujete i takové číňany či japonce, kteří patří k nejdéle žijícím na planetě a myslím, že by se hodně divili, kdybyste jim vykládal, že vařená rýže zdraví škodlivá.)
To je pak chudák někdo jiný.
A k tomu, že jsem to nevyzkoušela na vlastní kůži...To je co za nesmysl???
Já na vlastní kůži vyzkoušela pro mě zdravou stravu- tedy s jogurty i rybou či hovězím, a zjistila jsem že je to přesně to, co mi sedí.
Medicína je jistě mocná věda, ale není to exaktní věda, jako matematika či fyzika. Bohužel se mnoho doktorů tak tváří-že všecko vědí a zahodí zkušenosti minulých generací, protože teď mají technologie. Zajímalo by mě, kolik hodin se na medicíně věnuje výživě- obecně, ne specializace. Když jsem svému obvodnímu řekla, že sním-li hodně čokolády, bolí mě žíly na nohou, odpověděl: to jsem ještě neslyšel!:-)) To ale neznamená,že to není pravda:taková bomba tuku a cukru je pro žíly logicky nářez. Ćlověk si musí sám vypozorovat, co mu sedí, přesně tak. Něčí tělo hladoví po mase, něčí po salátech. Jenže když přijde varování těla- bolest, a pak nemoc, je přesně čas na změnu návyků v jídle. Protože operace je až ten poslední extrém.