Částečky toneru určitě nebudou zrovna prospěšná pro naše těla, navíc při tisku se uvolňuje ozón.
A umíte používat vyhledávač, nebo wikipedii?
Zkuste se podívat zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_printer#Ozone_hazards
http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_printer#Respiratory_health_risks
("A 2006 study in Japan found that laser printers increase concentrations of styrene, xylenes, and ozone, and that ink-jet printers emitted pentanol.")
A je jasné, že vytékající voda z barelu se nahradí vzduchem z okolí, takže pokud stojí vedle tiskárny tak se ty škodliviny nasají dovnitř...
Toner je plastový prášek, je to inertní materiál, ten se ve vodě nerozpustí. Ozon vzniká z kyslíku a na kyslík se také rozpadá. Rozpouštěný ve vodě nevadí, naopak ho některé vodárny používají k dezinfekci vody místo chlóru. Vy bohužel neumíte číst, jinak byste tady neblábolila o problémech dýchacích, které s vodou nesouvisí a na které jsem se vůbec neptal.
..nepiju u nás ve firmě právě proto, že tu barel vždycky stojí minimálně 14 dní, je fakt že na recepci, kde je, je celkem zima, ale stejně tomu něvěřím.
A kohoutkovou sice máme studenou, ale poměrně chuťově nedobrou. Takže já za sebe sázím na balenou, kupuju si do práce denně jednu.. pramenitou nebo minerálku, na co mám zrovna tenden chuť :)
Já si myslím, naši předci sosali vodu ze studánky a nikdo neřešil, že tam stojí dva dni. Rozdíl je možná v tom, že ta voda nebyla v plastu (nevím, proč řešit blízkost tiskárny, když plastovej sajrajt je přímo v přístroji) a možná tam fungovalo i přirozená UV dezinfekce. Každopádně dnešní lidé se ošívají nad věcmi, s nimiž byli naši předci přirozeně sžití a na druhou stranu vůbec jim nečiní problém cpát do sebe chemikálie typu umělých sladidel a různých éček. Nejde o to, kolik je kde škodlivin, ale jak je na ty škodliviny organismus uvyklý. Bakterie jsou přirozený průvodce člověka od nepaměti. Zmíněné chemikálie jsou zatím pouze v záběhu, neboť jim je lidský organismus vystavován nějakých padesát let.