no, ja testoviny zas tak nezboznuju, ke gulasi si radsi dam houskovy knedlik nebo zitny chleb a k jinym potravinam se az na vyjimky nudle nehodi. Mam rad jen tu ceskou variantu - nudle na sladko.
ale po precteni tohohle clanku rikam, ze by bylo asi dobre si poridit nejakou tvrdozrnou mouku, kdyz obcas delam domaci nudle.
Italskou kuchyni v ceske restauraci radeji uz zkouset nebudu. Uz jsem i dostal pizzu se shnilymi ancovickami v pizzerii nahore na Karlaku a jeste ze me delali vola, ktery nevi, co je ancovicka. Troufam si rici, ze vim. Pres deset let jsem zil s Italkou a varit italskou kuchyni umim lepe, nez ve vetsine tech ceskych restauraci.
BTW, zajimalo by me, jestli v Cechach jeste preziva to fenomenalni rizotto, ktere vznika smichanim bile ryze typu, ktery se na rizotto vubec nehodi, s odpadky z minuleho tydne, typicky kosticky mrkve, hrasek a kousky masa pro psy.
jj, s tím rizotem to naprostá pravda :D ono tomu českému by se mělo totiž říkat spíš ryžový salát, lidi pak maj uplne zkreslené představy. už jako dítě jsem české "risotto" nesnášel. zato teď to pravé italské, třeba s hřiby zbožňuji :)
no ikdyž teď si tak říkám že bude stačit když české rizoto bude dál "rizotem" a italské risotto dál "risotto".... stejně tak bych navrhoval v česku místo pizza začít psát "pica" ... to aby člověk předem věděl do čeho jde :D
PS: jinak s těmi přejatými názvy jídel to tu je fakt blbé. Jednou jsem si v jedne poměrně vyhlášené restauraci objednal "porterhouse steak" k mému zděšení jsem dostal kus hovězího masa potřeného česnekem a usmaženým v TROJOBALE!!! kdž jsem to reklamoval tak mě bylo řečeno že to podle nich je "porterhouse steak" a lidé v mém okolí mi to dotatečně potvrdili, že tak má vypadat.... uvěřil bych, kdybych ovšem jedno léto v USA neuváděl zákazníky ve steakhouse ;) porterhouse je jinak řečeno T-bone steak a ten se skutečně v trojobale nedělá :) (kdo nevěří ať zkusí google)...no asi zapracovala tvz. lokální chuť ;)
hodně štěstí všem, že až si budete obědnávat jídlo, ať dostanete to, co očekáváte
> tomu českému by se mělo totiž říkat spíš ryžový salát
Prilis luxusni nazev pro dlouhozrnou ryzi se slunecnicovym olejem a odpadky.
Ad rizotto: Do spravneho houboveho rizotta se pridava trocha susenych hub, ktere se tam naliji i s vodou, ve ktere se macely. Jenom tak to ma ty spravnou chut.
Zkuste sparglove rizotto, nejlepe ze zeleneho sparglu. U sparglu se oloupe dolni cast az kam saha tlusta drevita slupka, nakraji se na cca 1,5 cm kousky. Hlavicky se nekraji, ukroji se cele a daji zvlast. Spargl se pak do rizotta da varit po te, co byla zasmazena cibule, pridana ryze a lehce osmahnuta. Hlavicky se pridaji az tak 5-7 minut pred koncem vareni. Na konec, jako u typickeho rizotta, pridat strouhany parmezan, kousek masla a cerstve mlety pepr. Nechat minutu pod poklickou a zbastit.