Paní Tovtová se zabývá drobnostmi jako potíže s trávením, gynekologické a urologické problémy, alergie, nemoci dýchacího ústrojí, oslabená imunitu a problémy s nadváhou a tyto jednodušší záležitosti skutečně asi vyléčit dokáže.
Tvrzení že TČM umí většinu nemocí úplně vyléčit si jednoduše vymyslela, když nedokáže vyléčit ani zápal plic, natož něco většího. TČM je na úrovni babek bylinářek.
Tak těžší zánět průdušek třeba TČM vyléčit dokáže úplně stejně jako klasická medicína. Navíc po bylinkových tabletách nemáte rozhozené zažívání a průjmy jako u ATB. Vyzkoušeno obojí osobně.
Ale třeba taková migréna... tam mi všechny bylinky byly stejně platné jako klasická medicína, tedy k prdu.
Jedna z odpovědí obsahuje podle mně jádro celé věci: "Ideální by ale bylo, kdyby západní medicína s tou východní spolupracovala." Například moje ORL se ptá, jaká beru homeopatika atd. a neshazuje práci psychosomatického terapeuta. Od specialistů, kteří nereflektují ostatní mé lékaře (včetně toho alternativního) odcházím, jelikož vzájemná ignorance dílčích problémů nikdy nevede k uzdravení celého těla... Na druhou stranu v případě ne příliš závažných a spíše dlouhodobých a otravných potíží, jako je např. alergie, je často řešení přímo v rukou pacienta samotného (např. opustit velké město nebo odejít z nevyhovujícího ergo nezdravého vztahu)...
Rozumím tomu správně, že tedy můj praktický lékař bolest v krku vyhodnotí vědecky jako např. anginu či laryngitidu, a neuzná, že se jedná o somatizaci toho, že mi vedení v práci leze krkem? Teď to navzdory možné úsměvnosti příkladu skutečně nemyslím zle, jen se snažím pochopit Váš příspěvek výše.
Somatizace způsobuje jen symptomy, nemůže způsobovat onemocnění. Pokud tedy máte ve výtěru bakterie, pak to není psychosomatické, ale naprosto reálné onemocnění a je potřeba jej tak léčit. Pokud ve výtěru nic nemáte, tak to není onemocnění, ale psychická porucha (velmi běžná, je to vlastně placebo efekt). Typicky se to řeší uklidňováním pacienta či podáváním placeba (proto je homeopatie na mnoho moderních „nemocí“ tak účinná). Pokud vám lékař u tohoto efektu řekne, že je to skutečná angína, je otázka, jestli se snaží zlepšit účinek placebo léčby nebo to špatně vyhodnotil. Ale protože u nás má lékař hlavně povinnost pacienta pravdivě informovat, je to pravděpodobně ten druhý případ.
" Například moje ORL se ptá, jaká beru homeopatika atd. "
A já jí na to po pravdě odpovídám, že úplně všechna, navíc v té nejúčinnější koncentraci. Piju totiž vodu z vodovodu, a v té je vše, navíc hodně naředěno. A čím větší ředění, tím větší účinnost.
A moje ORL se zděsí, a předepíše mi hned vše, nač si vzpomene, aby si tělo odpočalo pomocí "antiředění".
Ty jsi se nám zacyklil.
Tvrdíš, že je to historicky doložená postava, že existují římské písemnosti... ale ty nejsi schopen doložit.
Čímž se vracíme o 4 úrovně zpět.
-
Kromě toho jsi nedával pozor, když odděluješ Ježíše a Boha. Nastuduj si tzv. svatou trojic i boží, též trojjedinost boha.
-
A ještě jedna vc je zajímavá: lež není v přikázáních. Ale to neznamená, že můžeš lhát.
Z římských pramenů jej zmiňuje např. Tacitus. Je to v těch odkazech, laskavě si je přečtěte. Jinak se tu zacyklíte.
Jakou má spojitost to, jestli Ježíš byl nebo nebyl syn Boží, s tím, jestli žil nebo nežil?
Nejsem věřící. Jestli tu někdo lže, tak jste to vy, a když navíc dodám odkazy vyvracející vaše tvrzení, tak kolem sebe začnete kopat, aniž byste se namáhal se na ty odkazy alespoň zběžně podívat.
Když to tam je, já nic takového nenašel, tak jistě není problém sem dát přímý odkaz.
Zdá se ovšem, že to problém je.
"Jakou má spojitost to, jestli Ježíš byl nebo nebyl syn Boží, s tím, jestli žil nebo nežil?"
Spojitost to má s tebou: zkoušíš mě peskovat za své neznalosti. A že se ještě takhle hloupě práš, to snad radši komentovat nebudu.
Soustřeď se na ten odkaz, a šup sem s ním.
Publius (též Gaius) Cornelius Tacitus: kolem 55 n. l. – 115
Iosephus či Josephus: 37/38 Jeruzalém – kolem 100 Řím
.
Voni jsou hlava, pane vachmajstr!
Takže tím " římským dokladem existence IC" je nakonec existence dvou pánů, kteří se narodili desítky let poté, co se celá věc měla seběhnout.
.
No vidím, že s tebou, obyčejným trollem, zbytečně ztrácím čas. Sbohem, a najdi si lepší zábavu, nežli trolling.
Tacitus byl římský historik, který své práce založil na dokladech z Acta Senatus. Doporučuju si o tom něco zjistit, možná i přijdeš na to, proč naprostá většina historiků pokládá díky Tacitovi existenci Ježíše Krista (a jeho ukřižování) za prokázanou.
Dostanu odpověď na moji otázku, jakou má spojitost to, jestli Ježíš byl nebo nebyl syn Boží, s tím, jestli žil nebo nežil, nebo to bylo jen trollování?
nemyslite, ze kdyby konal takove zazraky tak by se to rozkriklo a stalo by i temto (kteri ho "prezili") za nejakou tu zminku? ano nemohli o nem napsat jelikoz bible je pouze astro-mythologicky literalni hybrid a plagiat legendy o slunecnim bohu horovi z doby egypta 3000 let pr.n.l. z historie zname nejmene 40 podobnych povidacek, ktere maji spolecne znaky tj. nar 25.12., narozen z pany (marie, myrra, maya ...), v dobe narozeni vysla hvezda na vychode nasledovana 3 kraly, mel 12 nasledovniku ci ucedniku, zacal delat ve 30 letech zazraky, nasledne byl zrazen jednim z nasledovniku/ucedniku, pote byl ukrizovan/umucen/zabit, po 3 dnech vstal z mrtvych. tato povidacka je znama tisice let pred kristem z egypra-horus, recka-attis, recka-dionysis, persie, indie .....
zminil jste jeste mojzise jako historickou postavu, inu pokud mate na mysli ze priplul po rece v kosiku aby byl zachranen pred vyvrazdovanim nemluvnat, zachranila jej zena kralovskeho puvodu a vychovala jej a "proslavil" se jako prinasec zakona z hory od boha, tak pokud pristoupime na to, ze ho nezachranila manzelka ramsese, ale kralovna akki, tak se jedna o akkadsky myt o sargonovi z doby 2200 let pr.n.l. jaka nahoda co? a nejen to, pohadkovych knizek lidi s presne timto osudem je fura, treba o manou z indie, minosovi z krety
misesovi z egypta ....
toz asi tolik k tem vasim "historickym" postavam :)))
Tož takovým jako jste vy vždy odpovídám totéž - je mi srdečně jedno, zdali mne léčí placebo efekt nebo skutečná ředěná látka v homeopatiku. Pokud je výsledkem moje subjektivní úleva (a to je cíl), je jedno, co k tomu vedlo (benefit - homeopatika nemají vedlejší účinky). Vycházím z vlastních zkušeností a pokud spadám do spektra sugestibilnějších pacientů, které lze léčit stylem "a víra tvá tě uzdraví", vlastně mám štěstí, protože mám o jednu možnost, jak se uzdravit, víc...Mezi lidmi užívajícími homeopatika, potažmo tradiční čínskou medicínu, a lidmi konzumujícími farmaceutické produkty je ještě jeden možný rozdíl - v přístupu ke svému zdraví (aktivní x pasivní) a v nesení zodpovědnosti (léčím se x léčí mne doktor). Spoustě lidí je za těžko řešit, proč je něco často bolí, a raději si koupí větší balení ibalginu. Je totiž nepříjemné a snahu vyžadující přiznat si dlouhodobé (z počátku ne ještě zdravotní) problémy a aktivně je řešit. Někteří lidé při odhalení příčin dokonce vědomě sáhnou po lécích, které problém neřeší, pouze maskují. Přečtěte si třeba knihy Dr. Rankinové nebo MUDr. Hnízdila...
na homeopatii je krasna jedna vec. je velice setrna k prirode a zviratkum.
napriklad na homeo ktere je udajne vyborne na chripku, oscilloco-neco, ktere je z kachnich jater a srdci a prodava se v superucinne koncentraci 200c tedy neco jako 10na380, tak k naredeni tohoto homeopatika, nemusela zemrit ani jedina kachna. proc? protoze pocet atomu v nam znamem vesmiru ani zdaleka nedosahuje poctu aby se jen priblizil k teto bajne koncentraci 200c na jednu molekulu onech kachnich srdci, presto jsou jednodussi lide ochotni za toto platit.
Jedná se o placeboefekt a lehkou psychoterapii prováděnou laickým psychologem - homeopatem. Nejlepší placeboidní účinky se dosahují s homeopatickým výluhem z jader prunus domestica ve vodném roztoku ethanolu.
Na aktivní zájem o své zdraví a samoléčbu není TČM nezbytně potřeba, pečovat o sebe můžete i s klasickou medicínou, která nabízí stovky látek ne jenom tlumení bolestí, včetně výtažků z bylinek.
Mohl bych se zeptat pani Tovtove, co si mysli o nasledujicim problemu?
http://content.time.com/time/world/article/0,8599,2103733,00.html
Tolik k cinske medicine.
No tak že Číňani se vrhají na antibiotika, protože je jejich užívání daleko jednodušší než u bylin a rychlý efekt je působivý, to naprosto chápu. I na západě měla antibiotika takový boom.
Až časem jim dojde, jakou cenu za to ve skutečnosti v dlouhodobém horizontu platí. Lidem v Evropě a Americe už to docházet začíná, v Číně jsou trochu pozadu.
Existuje důvodný předpoklad že se čínský občan seznámil s tradiční čínskou medicínou velmi dobře, je proto alarmující faktem že jakmile přišel v poslední době trochu k penězům tak užívá vymoženosti západní. Zjevně mu čínská medicína neposkytuje to, co očekává.
Jasně že se mnohdy jedná o zbytečné nadužívání, ale trend je jasně patrný TČM selhala.
Hezky se to haní. A nemá konvenční obvodní lekař kačky jen za to, že mám u něj kartu ? A kolipak má za 3. minutovou návštěvu pro napsání receptu plnou statinů.
A tohle platím ze své kapsy.
A specialisti si ještě přimastí neexistující zákroky.
Alternativy si platí každý ze svého.
ps: homeopat ani TČM mě nezajímá
No já vím z vlastních zkušeností, že TČM funguje. O selhání nemůže být řeč.
Ovšem neposkytuje obvykle výsledky typu "nemožné okamžitě, zázraky do tří dnů", jak to často dělají ATB. Je také třeba lékař odborník, nikoliv běžný předepisovač ATB bez zkušeností a znalostí.
Čína si zkrátka musí touhle vlnou projít. Časem se to usadí.
"Existuje důvodný předpoklad že se čínský občan seznámil s tradiční čínskou medicínou velmi dobře, je proto alarmující faktem že jakmile přišel v poslední době trochu k penězům tak užívá vymoženosti západní. Zjevně mu čínská medicína neposkytuje to, co očekává."
Ať už je TČM jakákoliv, je faktem, že člověk vždy bude volit rychlejší a pohodlnější cestu bez ohledu na následky. Tudíž logicky dá přednost ATB před cojávím třeba hřmánkem. Nelze z toho ovšem vyvozovat závěr, že heřmánek nefunguje či selhal.
Holt "tradiční" medicína chce čas a zodpovědnost dodržovat patřičné postupy. Odměnou pak bude nezhuntované tělo kilogramy chemických sraček. Za příklad nám může sloužit třeba nadužívání různých "klonů" brufenu (ibuprofen, brufalgin, ibumax...), který řada lidí polyká prakticky denně. Jak asi budou vypadat jejich játra za 10, 20, 30 let?