Vlákno názorů k článku Vysoká horečka sice ničí nemoc, ale vyčerpává tělo od Karin - Já osobně horečku nesrážím. Srážela jsem ji jen...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2013 9:40

    Karin

    Já osobně horečku nesrážím. Srážela jsem ji jen u dcerky, když byla v kojeneckém věku, protože jsem přece jen měla trochu obavy z febrilních křečí. Ale dnes už horečku nesrážím, u ní ani u sebe. Mám zkušenost, že když se nechá proběhnout, vyléčení přichází rychleji. Naštěstí šlo vždycky jen o horečky do čtyřicítky; kdyby to šlo výš (což už může být nebezpečné), tak už bych asi trochu srážela (a u dítěte raději konzultovala s pediatrem), ale určitě nijak masivně, spíš bych se snažila to jen udržovat pod tou čtyřicítkou... Nevím, jakým způsobem horečka tělo vyčerpává, ale je logické, že s sebou nese únavu, protože nemocný organismus potřebuje odpočívat. Takže člověk by měl zalehnout do postele a spát, a ne srážet horečku a běžet do práce :)

  • 28. 6. 2013 12:23

    Peter (neregistrovaný)

    Zrážanie teploty nepomôže proti febrilným kŕčom, pretože tie nastávajú z príliš prudkej zmeny teploty (a to aj poklesu!) a vtedy ani lieky ešte nestihnú zabrať.

    Ani 40 nie je jednoznačná hranica. Niektoré vírusové ochorenia, napr. osýpky a 6.choroba, môžu ísť aj cez 40 a keď ich zrazíte, koledujete si o komplikácie.

    Mendelsohn píše, že v prípade infekčných ochorení teplota nikdy neprekročí nebezpečnú hranicu, telo to dokáže regulovať. Nebezpečná teplota hrozí len pri otrave alebo tepelnom šoku (úpal/úžeh), kedy regulačné mechanizmy zlyhávajú. Som na rozpakoch, kam radiť očkovanie, to je asi tiež skôr otrava a tam možno treba príliš vysokú teplotu zrážať. Alebo sa jej úplne vyhnúť - neočkovať.

    Pri vírusových ochoreniach sa mi osvedčilo dať dieťaťu hneď "v rozbehu" ochorenia každú hodinu 1-2g vitamínu C. Po pár dávkach teplota sama klesne bez liekov.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).