Zase děláte z lékařů Pána Boha. Zapomněli jste upozornit například na to, aby si každý přesně četl přiložený letáček u každého léku. I pan doktor se může splést a předepsat Vám něco, co neodpovídá Vašim potížím - je to jenom člověk. Navíc, ikdyž mu dáváte na vědomí výsledky všech vyšetření ostatních lékařů - specialistů (nebo kam Vás pošlou), nemusí při složitosti všech medikamentů přesně trefit, aby Vám lékem i neublížil. Mám s obojím zkušenosti ve své rodině. Navíc se riziko vedlejších účinků zvyšuje s počtem léků, které současně užíváte. I na to je třeba myslet.
Moji matku dokázali po kolapsu (už podruhé jí lék na srdce totálně z těla "vydrancoval" minerály!) pustit z nemocnice po infúzích s nechutí k normálnímu jídlu, ale "doporučenými" 13 druhy léků k užívání!
Klobouk dolů před lékaři, kteří se i v dnešní uspěchané době dokážou chovat jako ti rodinní, přemýšlet v souvislostech, protože prostě o Vás mají zájem jako o člověka - ne jen jako o kus sloužící k jejich obživě.
Pánbůzaplať za to, že některá významnější jména české medicíny si všimla té "novinky", že chování lékaře má na zdravotní stav pacienta velký vliv. Nejspíše mnohem větší než prospěch lékaře při studiu na fakultě.
Teď ještě aby to zaregistrovali kormidelníci našeho nemocnictví a místo odměňování podle počtu vykázaných zákroků a předepsaných léků, odměňovali lékaře podle zdravotního stavu jejich pacientů. Pak už bychom ten systém péče o zdraví mohli právem nazývat zdravotnictví.
Hlavně nechtějte, aby empatické lékaře vyprodukovaly lékařské fakulty. Děkan Aleksi, vysvětluje zde (https://www.vitalia.cz/clanky/pro-onkologicke-pacienty-mame-mnoho-dobrych-zprav-rika-dekan-lekarske-fakulty/), že zásadním předpokladem pro lékaře je matematika. S epatií na něj nechoďte, s tím přece nemá škola nic společného.