Vlákno názorů k článku Z akné vyroste jen šťastlivec od Nezmazanej - Tohle všechno jsou kraviny a zavádějící blbosti! Zkuste se...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 6. 2014 17:42

    Nezmazanej (neregistrovaný)

    Tohle všechno jsou kraviny a zavádějící blbosti!

    Zkuste se na to dívat takhle:
    - Naše kůže nepotřebuje žádnou speciální péči.
    - Kůže je jen vrchní vrstva odumřelých buněk. Ve spodní vrstvě kůže nám neustále rostou buňky nové a postupně se dostávají na povrch.

    Tím nechci říci, že nemá cenu se snažit vyhýbat stresu, špatnému životnímu prostředí (jídlo, voda, vzduch)...

    Je pochopitelně možné se případně i něčím natřít (například při poškození kůže vnějšími vlivi, pokud není zbytí) ale vždy si uvědomovat nakolik tím zasahujeme do přirozeného koloběhu našeho těla. Tělo se přizpůsobí vnějším podmínkám, budete-li se trvale natírat pokusí se tomu přizpůsobit a výsledek nemusí být vůbec dobrý.
    Mnoho lidí kteří například jsou napadeni kvasinkami má i doplňující se mikroflóru. Takovýto lidé například celý život budou mít s akné problémy. Pokud vysadí (řekněme že po úspěšné vnitřní léčbě zažívacího traktu a dlouhodobé dietě alespoň na mouku a cukr) externí přimašťování, začne se kůže chovat tak že budou mít pocit "že je tělo absolutně zradilo", a přitom půjde o projev normalizace. ten však bude pozvolný a může trvat dlouho než se úplně uzdraví. Ti šťastnější si po roce z ničeho nic uvědomí že již jsou opravdu asi zdraví (většinou to poznají tehdy až opět do jídelníčku pronikne cukr) ten zbytek se neuzdraví nikdy.

    Dále je potřeba si uvědomit, že i zdraví lidé (ať již přirozeně zdraví, nebo uzdravení) mohou mít projevy výtoků z pórů (mazo + něco tok), a přesto to nepůjde klasifikovat jako klasické akné (například proto, že zánětů bude minimální množství nebo i žádné). Proč se to tak děje, například po pobytu v zakouřeném prostředí, po flámu, chlastu,...? Naše kůže je jednak obrovským detoxikačním orgánem a prostě všechno to svinstvo půjde s potem ven, navíc je kůže obličeje přímo drážděna okolním prostředím (například kouřem).

    Myslím, že je-li člověk takovému dráždění (hospoda) a následné změně metabolismu vystavován často, může u něj dojít k trvalému důsledku projevujícím se zvýšeným mazotokem i zánětlivostí, zvětšením pórů...

    K něčemu podobnému dojde i při přemíře mazání. Zde je ale asi velmi důležité zjistit kda a co aplikovat.
    Chce to experimentovat se sebou. Já dospěl k názoru že nic je nejlepší (jsem pro okolní podmínky vybaven od přírody), po občasné koupeli velmi málo a v tom ještě hodně vody. Nešetřím proto na sobě (míchám si oleje sám) ale uvědomuji si, že každý jsme jiný a i potřeby jednotlivce se v průběhu života mění. Mám například za to, že když jsem kdysi dávno přestal používat výrobky z ropy a přešel na rostlinné oleje, trvalo mému tělu téměř dva roky než začalo na tyto oleje reagovat lépe než na klasické shity co se běžně prodávají. Dnes je pochopitelně mnohem větší výběr a myslím že každý by si našel nějaký olej který je pro něj vhodný, já tím chci naznačit že tělu mohlo (opravdu bez záruky, ale dodnes tomu věřím) tak dlouho trvat než nové druhy olejů přijalo a došlo ke správné interakci.

    P.S.
    Akné nemá prostě cenu řešit. Řešte špatné životní prostředí (voda, vzduch, jídlo, oblečení, stres,...)

  • 19. 1. 2017 22:26

    "Puberťačka" (neregistrovaný)

    Bohužel musím souhlasit, vynechala jsem veškeré mléčné výrobky, kakao, sladkosti (nakonec i typu hroznové víno a datlový sirup), dočasně se pupínků téměř úplně zbavila, asi rok a půl jsem měla pokoj. A nyní se mi vrátilo akné v formě, ze které jsem fakt nešťastná. Přitom ryby konzumuji pravidelně, zelenou zeleninu a spoustu jiných "zdravých" věcí též. Takže jedině hormony - a co s tím, že? Možná bylinky..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).