Tohle není první server, kde čtu o oblibě bývalých mléčných barů. Jako dítě to ještě pamatuju.
Fungovalo to, nebylo to špatné a lidi tam chodili.
A myslím si, že to dříve nebo později někdo zkusí, protože má to tady tradici a poptávka by podle mého byla i dneska. Pokud ovšem na to nejsou nějaké pro podnikatele smrtící podmínky ze strany úřadů (třeba hygieniků)…
Také myslím, že poptávka by byla. Možná to i někdo zkusí. Myslím si ale, že neuspěje. Přičemž smrtící nebudou ani tak podmínky ze strany úřadů, ale nenažranost (nevím jak jinak to nazvat) provozovatele.
V mnoha lahůdkářstvích se dá dnes koupit například vlašský salát. Nemá už prakticky nic společného s „totalitním“ vlašákem, vyráběným podle ČSN (a jen drobně uoravovaným v prodejně, například přidáním nakládaných okurek včetně láku). Totéž platí o obložených chlebíčcích, pokud se někde občas objeví, totéž platí o prakticky jakékoliv uzenině.
Dokud bude schopen provozovatel v zahranici na zapad od nas, pri nekolikanasobne vyssich nakladech schopen prodavat kvalitnejsi zbozi za koncovou cenu dokonce nizsi nez nekvalitni zbozi u nas (brano pouhym prepoctem CZK na EUR), tak nelze mluvit o tom ze to jinak nejde. To je proste jen ta „nenazranost“.
Já bych si ten pravý buřt rád koupil. Problém je, že není kde, protože většina preferuje právě ty levné sračky a když už někdo má i něco dražšího a tedy snad i kvalitnějšího, tak se to málo prodává a často to bývá staré. Několikráte jsem se tak spálil a už se tomu také vyhýbám. :o/
Já si kupuju párky od http://www.steinhauser.cz/ v makru. A jsou výborné.
tak my už pár let chodíme u nás k řezníkovi pro párky z masa, buřty z masa, uzené z masa, šunkový salám ze šunky. Pravda, buřty nemá ani za 29, ani za 49 ba ani za 69 uzené, ani bůček nejde pod stovku, šunkový salám také nemá za 89 či kolik stojí v marketu – ale ta chuť všech těch uzenin, to bych všem přál. A ty vůně.
Zabalí do papíru a představte si, papír je durch mastný, umastí tašku, ruce. Koupíte v marketu a pokud to dají do papíru tak se rozmočí.
Mleté maso – to si řeknete z čeho to chcete, on nakrájí kusy masa, hodí do mlýnku, umele, zváží a máte mleté maso.
Mandlovny se jeste projektovaly do (nekterych?) panelaku. My tam chodili pochopitelne mandlovat lozni pradlo. Tak jednou za 3–4 tydny, kdyz se nahromadili vyprane povlaky a prosteradla v kosi.
Zacatkem 90.-tych let tam ale lidi prestali chodit a nakonec i my prestali mandlovat povleceni. Pak si spolecenstvi vlastniku bytu odhlasovalo, ze mandlovnu zrusi.
Brambory jsem kupovali primo od druzstevniku z jejich skladu na poli. Tri pytle na zimu pro 4clennou rodinu :-) Chce to ale studenejsi sklep (panelakove byly moc teple) jinak ty potvory vyklici.
To jsem zvedav, jak dlouho jeste. Kolik lidi si vsimne upozorneni, ze je nutno mleko prevarovat a kolika bude blbe z toho, ze to neudelali a odmitnout celou vec jako „mleko, ze ktereho maji lide prujem“?
Bodejť by neměli průjem, když většina z nich mléko v životě neměla a jsou zvyklí na kaseinovou vodu z krabice… troufám si tvrdit, že dnešní průměrný spotřebitel by se zes*al i po klasickém bolševickém plnotučném mléku z flašky, protože i na něm se při odstání dělal špunt ze smetany, věc posledních dvacet let nevídaná.
Mléko jsem nikdy nepřevařoval, ani kravské, ani kozí. Nikdy mi nic nebylo. Musí se to jen slít přes čisté plátno, aby se tam nedostaly chlupy a štěpinky kůže z vemene, potenciální zdroj infekce; a o to je při průmyslovém dojení postaráno.
je mi přes 40 a vzpomínám jak jsem u příbuzných na šumavě chodil s tetou do kravína na čerstvé mléko,a zároven jak mi trvalo dlouho než jsem si zvykl na chut mléka v krabicích.Lidi by si měli také uvědomit že za bolševika stálo červené mléko 3,10 a modré tuším 2,00Kč k dnešku vynásobte 8–10 a když krabice stojí caa 15 tak se asi někde ušetřit mudelo a nejlépe na kvalitě.
pokud se nepletu, podrazit se daj jen „společenský“ boty, že to dřív bylo běžný, je logický, když se nic jinýho nenosilo…ale jak si nechat podrazit kecy, tenisky nebo prostě jakoukoli outdoorovou obuv, mě nenapadá
u společenskejch bot je to i dneska normální, nebo sem teda jen já divnej, že nevyhodim půl roku starý polobotky, protože maj sešlapanou patu??
jediný, co se dá se sportovní obuví dělat, je lepit, když se udělá žralok, že to většinou stejně nevydrží a rovnou je lepší koupit novou botu, je věc druhá :) zimní mam taky už snad 3. zimu a vypadaj jak nový, protože ty se dělaj celkově pevnější, s tvrdší podrážkou a nějakej gram navíc se ztratí
a já nosim oboje druhy bot, takže mam o problém navíc :))
Kanady, farmářky či martensky se podrazit dají, stačí z nich sloupnout spodní část podrážky a nalepit novou prefabrikovanou, kterou švec kupuje buď v plátech, nebo nařezanou podle velikostí.
Problém s dnešními botami je spíš v tom, že první se rozpadne svršek. A na to dnes správkárny obuvi zařízené nejsou. :(