Při shlédnutí titulku jsem předpokládal, že článek by mohl vymezit, co je to vlastně náboženství, aby k tomuto přirovnal různé výživové styly a chování jejich vyznavačů a provedl "religiózní komparaci". V tom mne článek poněkud zklamal. Dovolím si tedy článek polemicky doplnit.
Náboženství je stav, který se vyznačuje systémem zevních nebo i vnitřních (vlastních ?) pravidel pro jednotlivce, jejichž dodržování v jeho životě má zajistit určitý konkrétní stav v budoucnosti, který má spekulativní (vědecky neprokazatelný) charakter a souvisí s existencí jiné (vyšší) inteligence. - Tvrdím tedy (pouhých) pět základních podmínek, které podle mne musí být kumulativně splněny, abychom mohli hovořit o náboženství.
Pokud bych se ve svém laickém předpokladu nezmýlil, poté titulek není správný. Výživové styly s existencí jiné (vyšší) inteligence obvykle nesouvisí. Také jejich budoucí účinky lze (zcela obecně) vědecky verifikovat a v tomto ohledu tedy nemají globálně spekulativní charakter.
Nebozenstvi podle nemusi predpokladat vyssi inteligenci. Ten konkretni zadouci stav v budoucnosti je treba vyssi kvalita zivota. Spekulativni charakter pro vsechny ty vegan/gluten/lakto/janevimco-free vyznavace taky plati.
Kdyz vidim na vyrobku velky napis "vegan", tak to na me pusobi podobnym zpusobem, jako kdyby tam bylo "halal".