Jakkoliv je celé téma článku citlivé, trocha přemýšlení a pečlivosti by neuškodila. Jinak by to mohlo působit i tak, že si autor většinu věcí víceméně vycucal z prstu. A to si dané téma nezaslouží…
Už první dvě věty jsou ve vzájemném příkrém rozporu. Pokud u nás v průměru dochází k cca. 1–2 znásilněním denně, tak to při populaci 10miliónů lidí (rozdělené přibližně rovnoměrně mezi muže a ženy) a průměrné délce života mezi 70–80 roky vychází tak, že tuhle špatnou zkušenost je nuceno zažít pouze necelé jedno procento ženské populace za svůj život (i kdybychom počítali pouze se ženami).
Hned další věta nás ale šokuje tvrzením o čtvrtině ženské populace (což mi tedy připadá jako naprostý nesmysl).
Tak jak je to tedy ve skutečnosti, čemu je pravda blíž?
Dobrý den,
děkuji za upřesnění. Pořád to ale nesedí. Pokud 1–2 znásilnění denně je počet zaregistrovaných (ohlášených) znásilnění a vyjdeme-li z další věty, která tvrdí, že ohlášených znásilnění je pouhých 8%, pak skutečný denní počet znásilnění je cca. 12,5krát vyšší (dejme tomu okolo 20 denně). I za předpokladu průměrné délky života 80 let mi pořád vychází, že údaj o čtvrtině ženské populace musí být minimálně 2× nadsazený (anebo naopak údaj o počtu znásilnění 2× podhodnocený)
Zdravím!
Po přečtení úvodu a Vámi zmiňovaného „detailu“ dále nečtu, jen se dívám do diskuze, jestli s tím má někdo podobný problém.
Je mi jasné, že článek je cucán z prstu, podobných už bylo. Celkem se upřímně děsím toho, že 25% žen má zkušenost se znásilněním, to snad nemyslíte vážně.