největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
Alergie
Alergie
91
–
120
/
202
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
Pylové zpravodajství (aktualizováno 9. 8.)
Aktualita
Pylová sezóna pelyňku a trav vrcholí. Ve hře jsou stále také pyly merlíkovitých rostlin, kopřiv a jitrocele. Množství pylových zrn záleží rovněž na počasí, koncentrace se zvyšuje, když je vlhko a deštivo.
Redakce
9. 8. 2016
Pylové zpravodajství (aktualizováno 2. 8.)
Aktualita
Nejdůležitějším alergenem budou nyní pyly trav a pelyňku. Dále se v ovzduší vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy a merlíkovitých. Množství pylových zrn závisí na aktuální meteorologické situaci – v deštivém a vlhkém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.
Redakce
2. 8. 2016
Dermatolog radí: V létě si dávejte pozor na citrusové vůně
Máme doma mýdla, šampony, krémy i opalovací krémy se svěžím citronem nebo exotickou vůní pačuli. Víc než kdy jindy nás právě v létě láká šalvěj a hořký pomeranč, avšak pozor na ně, mohou spustit nepříjemné kožní reakce.
Tomáš Kampe
20. 7. 2016
Kopřivka je vlastně alergická reakce. Co s ní?
Kopřivka patří mezi dvacet nejčastějších kožních chorob. Odhaduje se, že alespoň jednou v životě se s ní setká až třetina populace. Název „kopřivka“ vznikl z typické kožní reakce, ke které dojde v místě kontaktu kůže s kopřivou.
Helena Singerová
16. 6. 2016
Pylové zpravodajství (aktualizováno 14. 6.)
Nejdůležitějšími alergeny v následujícím období budou pyly trav. V ovzduší se nadále vyskytují pyly šťovíku, jitrocele, kopřivy, bezu a lípy. V deštivém počasí se snižuje koncentrace pylových zrn a zvyšuje se množství vzdušných plísní.
Redakce
14. 6. 2016
Pylové zpravodajství (aktualizováno 7. 6.)
Skončila pylová sezona dubu, jírovce, moruše a smrku. Dále se snižuje koncentrace pylových zrn řepky olejky a borovice. V plném proudu je pylová sezona trav, šťovíku a jitrocele.
Redakce
7. 6. 2016
Zkřížené alergie: časté je třeba spojení alergie na břízu a na jablka
Jste alergičtí na pyly, roztoče, nebo třeba na latex? Máte tak velkou šanci, že jste současně alergičtí i na některou potravinu. Například koho na jaře trápí bříza, může mít problémy s lískovým ořechem. Podívejte se do našeho přehledu zkřížených alergií.
Redakce
1. 6. 2016
Pylové zpravodajství (aktualizováno 31. 5.)
Koncentrace pylových zrn dubu, jírovce, řepky olejky, moruše, smrku a borovice se snižuje. Pylová sezona břízy skončila, začíná pylová sezona trav. Objevila se první pylová zrna šťovíku a jitrocele.
Redakce
31. 5. 2016
Pylové zpravodajství (aktualizováno 24. 5.)
V ovzduší se objevují pyly jasanu, dubu, platanu, jírovce, buku, řepky olejky, moruše, smrku a borovice. Končí pylová sezona břízy a začíná pylová sezona trav.
Redakce
24. 5. 2016
Aktuální pylové zpravodajství – od 9. 5.
V těchto dnech se v ovzduší objevují pyly břízy, jasanu, dubu, platanu, jírovce, buku, řepky olejky, moruše, smrku a borovice. Objevila se první pylová zrna trav.
Redakce
17. 5. 2016
Odhad analytiků: Do deseti let bude v Evropě každý druhý člověk alergik
V naší populaci je aktuálně asi třicet procent lidí s nějakou formou alergie. Statisíce lidí u nás trpí astmatem – většinou po celý svůj život – a počet nemocných stále stoupá.
Veronika Řeháková
3. 5. 2016
Počet nových komentářů
19
Homeopatie a alergie: začněte dřív, než se objeví problémy
Alergičtí pacienti mají dobré zkušenosti s homeopatickou léčbou alergií. Je ovšem potřeba začít dřív, než se vyskytnou první alergické příznaky. Nahlédněte do naší homeopatické lékárničky pro alergiky.
Helena Singerová
27. 4. 2016
Počet nových komentářů
2
3 tipy, jak zabezpečit byt proti pylům
Nemusíte bydlet mezi stromy, nemusíte pěstovat alergenní rostliny a bylinky. Pyl se díky větru bez problémů šíří a dostane se třeba i do třináctého patra paneláku uprostřed sídliště.
Helena Singerová
25. 4. 2016
Homeopatika a alergie: Souvislosti mezi imunitou, stravou a kůží
Alergie je aktuální téma jarních měsíců. Provázejí ji časté kožní potíže i další projevy. Jednou z možností je dle lékařky-homeopatky úprava stravy a homeopatická léčba alergických onemocnění, která funguje i jako prevence.
Věra Budková
21. 4. 2016
Počet nových komentářů
37
FOTOGALERIE: Nebezpečné kosmetické výrobky
Galerie
Většina kosmetických přípravků, které jsou ministerstvem zdravotnictví označovány jako nebezpečné, má jedinou závadu. Spočívá v tom, že nejsou správně označené. Možná to z ní banálně, ale v případě zdravotních obtíží spojených s použitím daného výrobku nebude možné rychlé a náležité lékařské ošetření, protože lékař nebude znát jeho složení.
Redakce
19. 4. 2016
Pylový kalendář: sezona pylové alergie trvá deset měsíců
Někomu teče z očí, ale není to zánět. Jiný od rána do večera kýchá, ale virózu nemá. Příčinou bývají viditelné i neviditelné pyly. Koncem ledna to začíná a počátkem listopadu obvykle končí. Podívejte se do našeho „pylového kalendáře“, kdy které rostliny, respektive jejich pyl, dráždí náš imunitní systém.
Helena Singerová
4. 4. 2016
10 nejprodávanějších léků na alergie
Alergické reakce lze potlačit některými léky. Některé jsou vhodné i pro kojence a malé děti, jiné volíme při příznacích alergie u dospělého.
Redakce
19. 2. 2016
Počet nových komentářů
1
Vážně to pomáhá? Hledali jsme pomocníky pro alergiky v pylové sezóně
Pylová sezóna je obávaným obdobím každého alergika. Smrkání, kýchání, pálení očí, únava a mnohé další obtíže jsou průvodními jevy, které mnohdy zcela neeliminují ani léky. Pomůže alergikovi čistička vzduchu, inhalátor nebo protipylová síť?
Blanka Chocová
17. 2. 2016
Počet nových komentářů
7
Léčba alergie: pomohou i volně prodejné léky
Někteří lidé s příchodem jara očekávají i příchod alergií. Nejčastěji se projevují kýcháním a kožními vyrážkami. Alergické reakce lze v prvních dnech potlačit některými léky. Jak si pomoci od alergické rýmy, očních nebo kožních projevech?
Helena Singerová
17. 2. 2016
Počet nových komentářů
1
Kdy končí rýmička a začíná zánět dutin
V zimních měsících se bojíme zánětů dutin. Nepodceňujme proto žádnou „obyčejnou rýmičku“ a naordinujme si klidový režim. Co ještě pomůže?
Blanka Chocová
10. 2. 2016
Počet nových komentářů
1
Inhalátor, nebo hrnec s ručníkem?
Vdechování páry, případně mlžiny, pomůže uvolnit dýchací cesty. Někteří lidé inhalují pravidelně při rýmě a kašli. Vhodné je inhalovat i preventivně. Klasickou metodu hrnce s utěrkou nahrazují inhalátory. Jsou skutečně lepší, nebo je hrnec dostatečný?
Helena Singerová
14. 1. 2016
Atopické miminko – co použít při koupání
Ekzémy trpí stále větší počet malých dětí. První příznaky se často objevují již okolo třetího měsíce života. Nejlepším lékařem je nekonečné moře. Podpořit léčbu však mohou i speciální oleje do koupele nebo lázeň z ovesných vloček.
Helena Singerová
11. 12. 2015
Kolik dětských nemocí je „normálních“?
Vaše dítě je s podzimem více doma než ve školce, jedna nemoc střídá druhou. Kdy už se může jednat o skutečný problém s imunitou?
Tereza Víchová
22. 10. 2015
Počet nových komentářů
3
Propolis v medicíně: díky vyčištění již není alergenní
Včely s ním vyspravují své domy a mumifikují nepřátele. Od starověku ho používají i lidé např. jako antivirotikum. Jenže propolis byl alergenem, takže ne vhodný pro každého. Tomu je teď ale konec. Propolis byl vyčištěn.
Kateřina Čepelíková
22. 9. 2015
Jak na komáry? Vysadit afrikán, navonět se levandulí
Bzučí, štípou a spolehlivě otráví večerní posezení na balkoně nebo terase. Proti komárům může být úspěšná řada zbraní. Stále častěji saháme po těch přírodních.
Tereza Víchová
23. 7. 2015
Počet nových komentářů
1
Propolis – včelí antibiotikum
Léčebné použití propolisu má tisíciletou tradici. Tento unikátní produkt včel se může pyšnit širokou škálou ozdravných účinků.
Simona Procházková
9. 7. 2015
Alergie na siřičitany: Nemáte ji taky?
Siřičitany jsou všude kolem nás i v nás. Do organismu se navíc dostávají prostřednictvím potravin, do nichž jsou uměle přidávány. Kde všude jsou a komu to vadí nejvíce?
Petr Havel
1. 7. 2015
Počet nových komentářů
1
Alergií přibývá, naštěstí lze mnohé dobře léčit
Zdánlivě banální alergická rýma nebo jiný projev alergie může po letech bez správné léčby přerůst třeba až do závažného astmatického postižení průdušek. A je ještě jeden pádný důvod k návštěvě odborné ambulance: na mnohé alergie totiž existuje účinná léčba v podobě alergenové imunoterapie.
Václav Dvořák
30. 6. 2015
Počet nových komentářů
9
Mořské i sladkovodní ryby obsahují stejný alergen
Skutečnost, že stejný nebo velmi podobný alergen obsahují úplně všechny ryby, bohužel znamená nekonečně pestré možnosti reakcí.
Petr Havel
17. 6. 2015
Lupina: skrytá přísada průmyslových potravin. Počet alergií neznámý
Vlčí bob, lidově lupina, je rozšířenou přísadou v různých pekařských a masných výrobcích, aniž bychom to tušili. Někteří lidé jsou na ni přitom alergičtí.
Petr Havel
29. 5. 2015
Počet nových komentářů
2
91
–
120
/
202
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji