největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
Výroba potravin
Výroba potravin
61
–
90
/
93
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
Následující strana
Poslední strana
Majitel e-shopu Grizly.cz: Proticovidová opatření nám nahrála. Prodeje zdravých potravin šly raketově nahoru
Rozhovor
ROZHOVOR – Před pár lety pouze přeprodával chia semínka, dnes je majitelem firmy, která nejen distribuuje zdravé potraviny, ale řadu z nich i vyrábí. Za poslední tři roky se jeho prodeje zvedly čtyřikrát. Grizly.cz Dominika Píchala raketově roste, koronaviru navzdory.
Kateřina Čepelíková
10. 8. 2021
Farma Dráb: konzervy podle receptur z časů Rakouska-Uherska, ale v barvách trikolory
Prodávají třeba „starou krávu“ nebo „českou svini“, což je ovšem hovězí a vepřové ve vlastní šťávě. Biofarma Dráb z Dolního Bezděkova na Kladensku chová vlastní dobytek a vyrábí masné produkty a konzervy. S pomocí moderních technologií, avšak podle tradičních receptur.
Petr Havel
28. 6. 2021
V dětství měl rád čokoládu s rohlíkem, teď vyrábí čokolády s chlebem, vínem či whisky
Hrdě vyrobeno v České republice. S tímto mottem nabízí výrobce pod značkou Ajala celou řadu čokolád, které mají různé chutě, ale jedno společné – výběrové kakaové boby, třtinovou šťávu a vysokou kvalitu.
Lenka Krbcová
22. 6. 2021
Jak se z nebezpečné řepky stala řepka jedlá
Významnou součástí řepkového oleje byla v minulosti kyselina eruková, která je zdraví škodlivá. A je pravda, že takový olej se k jídlu nehodil. Od té doby se ovšem složení oleje z řepky významně změnilo, nyní je zcela bezpečný a patří k nejkvalitnějším olejům vůbec.
Petr Havel
19. 5. 2021
Počet nových komentářů
9
Japonské firmy vyvíjejí obaly potravin, které můžete kompletně sníst
Japonské společnosti vyvíjejí jedlé obaly na potraviny a nápoje, aby snížily množství plastového odpadu, plnily stále přísnější požadavky vyplývající z vládních předpisů a zároveň přitahovaly spotřebitele zajímající se o ochranu životního prostředí. Informuje o tom zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu Irena Leopoldová.
Irena Leopoldová
15. 5. 2021
Zelinář od Litoměřic: pěstuje a prodává zeleninu celý život
Na farmářském trhu v Praze na Kubáni je od samého počátku v roce 2010, již v časech předlistopadových prodával své výpěstky například v tržnici v Holešovicích. Jiří Kloubský zeleninou žije.
Petr Havel
14. 5. 2021
Proč jsou v sýrech díry?
Někdo sýr s oky kupuje, protože mu chutná, další protože má sýru opticky více a někdo si ho nepořídí, protože nechce mít na chlebu děravá místa. Všechny do jednoho nás ale zajímá, kde se v některých sýrech tato oka, chcete-li díry, berou.
Redakce
4. 5. 2021
Bývalý zájezdní hostinec dnes žije prodejem zvěřinových klobás
Kdysi se tu občerstvovali pošťáci při cestě z Vídně do Prahy, dnes na kasárenské křižovatce u Jihlavy zastaví mnoho z projíždějících řidičů. Důvodem je celkem obyčejný stánek, a hlavně udírna, z níž voní zvěřinové klobásy a další pochoutky.
Petr Havel
30. 4. 2021
Počet nových komentářů
4
Šéfka Potravinářské komory: Naše potraviny patří mezi nejlepší na světě, říkáme to už dlouho
Rozhovor
ROZHOVOR – V žebříčku Global Food Security Index za rok 2020 Česká republika celosvětově obsadila 5. místo. Ze zemí východní Evropy jsme dokonce první. „Naším problémem ale je, že vyvážíme suroviny a dovážíme potraviny. Pořád je nutné vysvětlovat, proč jsou pro nás pro všechny české potraviny tak důležité,“ popisuje prezidentka Dana Večeřová.
Redakce
26. 4. 2021
Počet nových komentářů
4
Produkt, jehož prodeji pomohla pandemie: přepuštěné máslo ghíčko
„Lidé jsou doma a chtějí vařit zdravě. Naše prodeje vzrostly až trojnásobně,“ říká majitelka Českého ghíčka, firmy, která tuto tradiční techniku úpravy másla pro ČR znovu objevila.
Redakce
21. 3. 2021
Počet nových komentářů
2
Vloni prodali osm milionů kilových sáčků. Vítejte v továrně na mouku Pernerku
Ještě než padla omezení vycestovat mimo okresy, zavítali jsme do Mlýna Perner, toho vůbec nejmodernějšího mlýna v Česku. Dozvěděli jsme se, k čemu tu mají vysavače a co zde stálo neuvěřitelných sto milionů korun.
Kateřina Čepelíková
18. 3. 2021
Pekařství Paneolit: zmrazené polotovary mají vstup zakázán!
Paneolit je slovní hříčka, upomínající na francouzskou inspiraci malými řemeslnými pekárnami a tradičním přístupem k pečení z doby kamenné. V pekárnách využívajících tuto technologii zvládnou na malém prostoru pestrou nabídku pečiva, bez chemických přísad, s dlouhým kynutím a pečením na sálavém teple.
Petr Havel
11. 3. 2021
Počet nových komentářů
1
Madeta má novou sýrárnu, vznikají tu známé značky
Madeta, jedna z největších mlékáren v ČR, otevřela zcela nový objekt ve svém závodě v Plané nad Lužnicí – sýrárnu a zrací sklepy. Bude tu vyrábět celou řadu produktů včetně známých značek Madeland a Tylžský sýr novou technologií, která vyšla na závratných 800 miliónů korun.
Kateřina Čepelíková
11. 2. 2021
Počet nových komentářů
1
Mlýn Perner: unikát nejen v technologiích. Má vlastní žitný chléb a stánek za miliony
Pernerka není jen mouka, z níž si doma pečeme třeba buchty. Je to i výchozí produkt pro úplně nový bio chléb, jehož recepturu vyvinuli v Mlýně Perner ve Svijanech. Prodávat se bude v Lidlu i v novém luxusním stánku v Bedřichově.
Kateřina Čepelíková
8. 2. 2021
Počet nových komentářů
1
Že Milka za hranicemi chutná líp? Možné to je, i když je úplně stejná jako ta naše
Dvojí kvalita potravin je téma, které se řeší již několik let. Oficiální testy opakovaně potvrdily, že někteří výrobci ve stejném obalu nabízejí různé zboží. Nicméně jsou případy, kdy výrobce prodává u nás i v Německu nebo Rakousku produkty povětšinou zcela totožné, přesto se musí nařčení z dvojí kvality bránit stále dokola. To je i případ populární značky Milka.
Lenka Krbcová
4. 2. 2021
Počet nových komentářů
10
Kitl uvádí na trh Růžový sirup – když se spojí věda a příroda, vznikne unikátní nápoj
Ještě nikdy nikdo na světě neuvedl na trh sirup, který by byl konzervován pomocí „pavelace“. Speciální, čistě přírodní metoda vznikla na české půdě pod taktovkou kapacity, docenta Pavely, a byla prvně využita pro český výrobek.
Kateřina Čepelíková
1. 2. 2021
Spak má nový šmak. Přichází na trh s moderními produkty, sází na sklo a kvalitní suroviny
Známý výrobce kečupů dodává nyní do obchodů nové produkty se značkou bio. Ke kečupu v bio kvalitě přidal majonézu, hořčici a dresink. Odkud Spak odebírá suroviny k výrobě a jak se mu daří uvádět novinky na trh v době epidemie koronaviru?
Kateřina Čepelíková
21. 1. 2021
Počet nových komentářů
2
Makové buchty k nakousnutí… Nepoznáte, že se mák pěstoval na kalu
Neobvyklý vánoční dárek upozorňuje na nové možnosti při pěstování a výrobě potravin. Balení Českého modrého máku se sloganem „Makové buchty z pražského kalu“ dokazuje, že i kaly z čistíren odpadních vod je možné využít k produkci potravin.
Petr Havel
4. 12. 2020
Složení mléčných výrobků se během let dost změnilo. Všimli jste si?
Receptury mlékárenských výrobků se výrazně mění. Ani jste to nemuseli zaznamenat, na chuti se to prý moc nepozná. A jen málokdo studuje podrobně etikety a srovnává současné a předchozí verze. V čem je tedy rozdíl?
Petr Havel
2. 12. 2020
Počet nových komentářů
9
Zlatá farma: na Hané spojili chov, výrobu, prodej a relaxaci
Chovají původní české plemeno skotu Čestr, díky kterému získávají lahodné mléko. Z něj ve vlastní minimlékárně zpracovávají čerstvé a zakysané výrobky, patří také k hrdým dodavatelům sýrárny Brazzale Moravia. Zlatá farma z Hané ale nabízí ještě víc.
Petr Havel
27. 11. 2020
Jak vznikají tradiční Hořické trubičky a proč se nesmí vyrábět nikde jinde
Firma Petráčkovy Hořické trubičky je jedním z nemnoha výrobců tradiční speciality. Majitelka firmy popisuje cestu k úspěchu na trhu, ocenění Regionální potravina i tajemství postupu výroby. Trubičky se totiž i dnes vyrábějí ručně a celý proces trvá ideálně měsíc.
Redakce
10. 11. 2020
Počet nových komentářů
4
Potravinová revoluce: genetická editace má Nobelovku, není to GMO
Přínos editace genů byl oceněn Nobelovou cenou. Mluví se o ní jako o jednom z největších objevů 21. století; využití má nejen v medicíně, ale velkou měrou právě v zemědělství a potravinářství.
Petr Havel
4. 11. 2020
Vaří pivo z neprodejného chleba. Chutná jako český ležák, říkají v pivovaru
Rozhovor
ROZHOVOR – Pivo se někdy nazývá tekutý chleba, málo se ale ví, že se z chleba (respektive z obilného pečiva) dříve také vyrábělo. „Pokud to dokázali lidé před šesti tisíci lety, proč bychom to nezvládli i my,“ řekli si v pivovaru Welzl v Zábřehu. A uvařili Chlebák.
Pavel Houser
27. 7. 2020
Počet nových komentářů
3
Zvláštní tábor, kde se děti naučí vyrábět sýr či marmeládu a podojit krávu
Děti se na rodinné farmě učí, jak vznikají potraviny. Spí na seně, starají se o zvířata a pěstují zeleninu. V rámci letního příměstského tábora nebo i během roku na školním výletě.
Petr Havel
29. 5. 2020
Tyčinka Deli byla několikrát stažena a znovu uvedena na trh. Je jí právě 40 let
První tyčinka Deli sjela z výrobní linky v roce 1980. Ve své době u nás ojedinělá cukrovinka byla vyrobena přímo pro československý trh a neměla zde prakticky žádnou konkurenci. Přestože byla oblíbená, její výroba byla opakovaně ukončena, aby se vždy vrátila zpět.
Redakce
12. 5. 2020
Počet nových komentářů
6
Vratislavická kyselka: včera věhlasné lázně, dnes smutný brownfield. Snad ne na dlouho
Býval to severský mok, který ve zbudovaných lázních léčil neduhy a až do roku 1989 se stáčel do lahví a prodával jako Vratislavická kyselka. Dnes jsou na místě, kde to kdysi žilo, jen prázdné budovy plné smutku, plísně a stromů. Vrátí Vratislavické kyselce život nový majitel?
Kateřina Čepelíková
29. 7. 2019
Jablonecké sirupy Kitl koupíte v Austrálii i v českém McDonald's
Jan Vokurka založil firmu vyrábějící sirupy, ale ne jen tak ledajaké. Každý má svou vlastní recepturu, a na některé si dokonce pěstuje vlastní suroviny. Kvůli bezovému sirupu vysadil bezový sad.
Kateřina Čepelíková
8. 7. 2019
Doplatil na převoz ledu a šel sedět. Masný průmysl si pak namastil kapsy
Víte, jak se kdysi konzervovaly potraviny? Podobně jako dnes. Když se ale Frederic Tudor pokusil převézt na lodi velké množství ledu za účelem výnosnějšího obchodu s potravinami, napoprvé příliš neuspěl. On to však nevzdal…
Taťána Kročková
18. 6. 2019
Sušenky obsahují díky speciální pšenici méně lepku a chemie
Sušenky BeBe Dobré ráno a Brumík jsou vyráběny z obilí, jehož produkce nepoškozuje krajinu. Základní surovinou je specifická a odolná odrůda pšenice pěstovaná za použití sníženého množství pesticidů a chemických hnojiv.
Petr Havel
31. 5. 2019
„Živá“ a „mrtvá“ voda ve výrobě potravin
Voda může mít v potravinářství mnohem širší použití, než se zdá. Český výrobce využívá kyselou vodu k dezinfekci, zásaditou pak pro zlepšení senzorických vlastností pokrmů. Nabízejí se i další benefity zásadité vody.
Petr Havel
23. 1. 2019
Počet nových komentářů
2
61
–
90
/
93
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji