Jen během několika let se chytré hodinky dokázaly popasovat s nejpalčivějšími problémy, které řadu lidí odrazovaly od koupě. Možná je na čase nad nimi opět zauvažovat.
Telefon a hodinky jsou příliš daleko od sebe
První smart hodinky plně fungovaly pouze po spárování s chytrým mobilem pomocí bluetooth. Toto propojení s sebou ale neslo celou řadu omezení. Jakmile jste se s hodinkami vzdálili od telefonu dál než na pár metrů, většina jejich funkcí se znepřístupnila. I ta nejkvalitnější zařízení měla zpravidla omezení do 100 metrů.
Nejmodernější technologie ale umožňují propojit hodinky se smartphonem prostřednictvím internetového připojení.Pokud tedy máte mobil zapnutý a připojený k wi-fi, můžete ho s klidem nechat doma a do světa vyrazit jen s chytrými hodinkami.
Hodinky telefon nenahradí
Ač už dnes realita vypadá trochu jinak, primární funkcí mobilů vždy bylo telefonování nebo odesílání zpráv. Nespočet novodobých aplikací vás dokáže spojit s člověkem na druhém konci světa díky internetovému připojení. Klasické hovory ale mají ve společnosti stále své místo. Nicméně běžné volání bylo dlouhou dobu výsadou pouze telefonů. Až do doby, než se i chytré hodinky naučily telefonovat.
Díky možnosti vložení SIM karty přímo do hodinek dokážou plně nahradit zařízení, o němž jsme si ještě před pár lety mysleli, že už se bez něho nikdy neobejdeme.
Chybí jim foťák
Že byste si s chytrými hodinkami pořídili kvalitní selfíčko, se říct nedá. Většina z nich v sobě zabudovaný fotoaparát ani nemá. Těch pár vyvolených modelů, které jím disponují, stejně žádné fotografické majstrštyky nevykouzlí.
Řada společností tento nedostatek kompenzuje alespoň tím, že prostřednictvím hodinek umožní aktivovat fotoaparát na spárovaném mobilu.
Zdá se, že zakomponovat kvalitní kameru do tak malého zařízení, jako jsou smart hodinky, je pro současný svět technologických zázraků stále ještě nadlidský úkol. Neúnavní vývojáři se ale jistě dříve či později popasují i s tímto drobným nedostatkem.