Hmyz vytrvale útočí. Poradíme vám, jak zmírnit následky poštípání

Jezdíte často na chalupu? Chodíte rádi na houby? Nebo se chystáte na dovolenou na některý z řeckých ostrovů, kde komáři či vosy nejsou vzácností? Potom se na štípance dobře připravte.
20. 8. 2013

Sdílet

Jak se můžeme bránit?

Účinnou obranou nám mohou být repelenty, elektrické odpařovače a lapače, sítě do oken, moskytiéry a běžné sprejové insekticidy. Obecně se doporučuje nosit vhodné oblečení a nezapomínat chránit také pokožku hlavy a krku. Hmyz lákají výrazné vůně a také vůně jídla
a sladkých nápojů.

DAPIS gel – účinný pomocník

Přípravek DAPIS gel je efektivní pomocí nejen po poštípání komárem, ale také vosou, včelou, nebo jiným druhem hmyzu. Může se nanášet i na větší plochy kůže a je velmi dobře snášen. O výbornou zkušenost s přípravkem se s námi podělila i MUDr. Radka Kalužová z Českých Budějovic, která jej doporučuje při štípnutí různými druhy hmyzu, včetně ovádů. Cení si především jeho přírodního základu: U přípravku oceňuji vedle rychlého účinku také jeho šetrnost a přírodní charakter, který je dán složením – obsahuje výtažky z rojovníku bahenního a také ze včely, působí tak na otok i svědění, říká MUDr. Kalužová.

Humanitární pomoc

Dapis gel pomáhal i při povodních na Mělnicku v červnu 2013. Prostřednictvím Červeného kříže se dostal do postižených oblastí se zvýšeným výskytem komárů a stal se tak užitečným pomocníkem mnohým rodinám.

O přípravku

Účinné látky Dapis gelu jsou čistě přírodního původu, gel je tak velmi šetrný k pokožce dospělého i dítěte. Je vhodný i pro citlivou pokožku. Ulevuje od BOLESTI a SVĚDĚNÍ po bodnutí, a to díky výtažkům z rojovníku bahenního a včely medonosné. Gel mohou používat i těhotné a kojící ženy. Je k dostání v lékárnách a jeho orientační cena se pohybuje kolem 170 Kč. Výrobcem je společnost BOIRON.

Více informací najdete na www.dapis.cz

Zajímavosti 

  • Larvy obtížných komárů jsou velmi odolné. Podle ruských vědců dokážou přežít i roční pobyt ve vesmíru na oběžné dráze.
  • Komáři dávají přednost lidem, kteří se více potí. Dokážou totiž až na vzdálenost 35 m rozpoznat kysličník uhličitý a kyselinu mléčnou, které lidé vylučují při dýchání a pocení.
  • Více než včelí bodnutí bolí pobodání sršněm. Na druhé straně je ale sršní jed méně toxický, a tak většinou dospělým osobám nezpůsobí větší problémy.
  • Při pobytu venku je vhodné vyvarovat se žluté barvy oblečení, případně i květinových vzorů, které hmyz velmi přitahují. Pokud ve vaší blízkosti poletují vosy nebo sršni, vyvarujte se prudkých máchavých pohybů
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).