Jde to s jedním sirupem

Nachlazení, rýma, záněty horních cest dýchacích, kašel… onemocnění, která čas od času postihnou každého z nás.
28. 11. 2012

Sdílet

A to i přesto, že se o své zdraví staráte, dodržujete preventivní opatření a doplňujete vitamíny. Ne vždy je ale třeba příznaky za každou cenu potlačovat a nasazovat pro jejich léčbu ten nejtěžší kalibr. Důležité je zůstat doma, odpočívat, onemocnění nepřecházet a nešířit nákazu ve svém okolí.

Různé typy kašle

Než začnete s léčbou kašle, je třeba si uvědomit, že jde o obranný reflex organismu, kterým se tělo brání a pomáhá si. Je tedy třeba ho vnímat spíše pozitivně. Kašel můžeme u dětí, mladistvých i dospělých rozdělit na vlhký, suchý, chraplavý nebo záchvatovitý. Vlhký kašel bývá charakteristický vykašláváním hlenu, který se tvoří v průduškách. Pokud je člověk zahleněný, je třeba, aby se tělo hlenu zbavovalo. Pomoci s tím mohou přípravky, které hlen ředí a pomáhají s vykašláváním.

Suchý kašel se vyznačuje suchými sliznicemi a štiplavou bolestí, která jej doprovází. Často dochází i k dráždění a šimrání v oblasti hrtanu nebo průdušnice. Suchý kašel mnohdy budí pacienta ze spánku, což je velmi nepříjemné. Použít se dají přípravky, které tlumí kašlací reflex. 

Dobře rozpoznatelný je chraplavý (štěkavý) kašel. Ten nejčastěji vzniká rychlým prochlazením a bývá charakteristický především změnou zabarvení tónu hlasu, dýchacími obtížemi a pocitem pálení v krku nebo až na hrudi. 

Vyčerpávající záchvatovitý kašel probíhá v epizodách. Ty mohou následovat tak rychle za sebou, že se člověk ani nestíhá znovu nadechnout a obličej se mu nedostatkem kyslíku barví doruda. Kašel se většinou zhoršuje v noci, vleže, nebo ráno po probuzení, někdy bývá spojen s vykašláváním hlenů.

Léčba

Léčivých přípravků na vlhký a suchý kašel existuje celá řada. Jsou buď čistě chemického, nebo rostlinného původu. V domácí lékárničce můžete mít léky zvlášť na vlhký a zvlášť na suchý kašel, ale existují i přípravky, které svým složením pokrývají všechny typy kašle. To oceníte i v případě, kdy se kašel rychle vyvíjí a mění, a to i v průběhu jediného dne. Není tudíž mnohdy snadné určit, o který typ kašle zrovna jde.

Sirup STODAL® je rostlinný léčivý přípravek (fytofarmakum), určený k léčbě VŠECH TYPŮ KAŠLE, a to po celou dobu jeho projevů. Jde o šetrný, účinný přípravek, který mohou užívat děti od dvou let, dospělí i senioři. Sirup navíc neobsahuje chemická barviva ani umělá sladidla a dobře chutná. Proto si jej oblíbí především děti, které klasickou chuť léčiv často odmítají. Sirup také neobsahuje lepek, ani nevyvolává ospalost.

Na co také nezapomenout

Jak už bylo řečeno v úvodu, během léčby je třeba pamatovat na několik základních pravidel, která se tradují již od dob našich babiček. Jedná se především o konzumaci stravy bohaté na vitamíny a dodržování pitného režimu. Naprosto zásadní je dostatek odpočinku a spánku. Důležité je i časté mytí rukou pro snížení rizika nákazy i dalších členů vaší rodiny.

Více informací naleznete na www.stodal.cz

Stodal sirup je tradiční rostlinný léčivý přípravek, jehož použití je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Je volně prodejný a můžete jej zakoupit v lékárnách. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. Orientační cena přípravku (200 ml) v kamenných lékárnách je 115 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).