Brno opět potvrdilo své postavení centra inovací České republiky. Vědecký tým pod vedením doc. Ivana Rampla ze společnosti ENJOY přišel na unikátní metodu léčby celulitidy využitím plošného impulzního magnetického pole a tepla. Propojení těchto dvou silových vlivů způsobuje zrychlené odstraňování zásob tukových buněk soustředěných v postižených oblastech a tím prokazatelné vyrovnávání hrbolků a vrásek původně nehezké „pomerančové kůže“.
K tématu: Celulitida (zánět buněčné tkáně)
Léčba probíhá bez přímého dotyku aplikátoru přístroje s postiženou kůží, při kúře je možné mít na těle lehké oblečení. Léčebná kúra je příjemná, bezbolestná a bez škodlivých následků pro tělo, jelikož teplo a magnetické pole pronikají do organizmu jen do hloubky podkoží. Ostatní neinvazivní postupy na bázi vakua, elektrického pole apod. vyžadují přímý kontakt aplikátorů s tělem, jsou náročné na techniku terapie a nejsou zcela bez zdravotních rizik. Další unikátností přístroje je možnost předcházení vzniku celulitidy u dospívajících dívek.
Přístroj Claire byl vyvinut pro domácí použití. Ženám usilujícím po odstranění celulitidy tím odpadají časově náročné návštěvy kosmetických salonů a klinik. Léčbu lze aplikovat v příjemném prostředí domova. Záření aplikátoru je třeba nechat působit hodinu denně vsedě nebo pololeže. Dosažení viditelných výsledků je klinicky prokázáno už po dvou týdnech aplikace přístroje.
Čtěte téma: Lymfodrenáž neslouží jen k léčbě celulitidy
Celulitida vzniká hromaděním tukové tkáně a stárnutím podkožního vaziva. Svou roli hraje také estrogen, ženský hormon, proto trpí pomerančovou kůrou hlavně dámy. To je nemilosrdná pravda. Zbaví nás nevzhledných dolíčků lymfodrenáž? A k čemu ještě slouží?
Účinky nové metody byly prokázány klinickými testy v dermatologické laboratoři FN LFUK v Plzni. Přístroj má certifikát Státního zkušebního ústavu. Vědecký tým společnosti ENJOY sídlí v prostorách Jihomoravského inovačního centra.
„Vývoji metody a následně přístroje Claire na léčbu celulitidy jsme se věnovali více než pět let. V běžné populaci postihuje celulitida asi 80–90 % žen,“ uvedl doc. Ivan Rampl. „V současné době se projevy celulitidy dělí do čtyř stupňů, námi vyvinutá metoda prokazatelně léčí celulitidu do druhého až třetího stupně, poškození pokožky čtvrtého stupně již vyžaduje zásah lékaře specialisty.“
Jiří Hudeček, ředitel Jihomoravského inovačního centra popisuje podporu ze strany JIC: „Jsme rádi, že v rámci inkubačního programu můžeme pomáhat firmám jako je ENJOY. Vědci pracující na významných inovačních řešeních, která pomáhají obyčejným lidem s problémy každodenního života, jsou bezesporu velmi důležití. Pro inkubované firmy zajišťujeme finance, prostory, poradenství, kontakty, propagaci a pomoc při transferu technologií. Za dobu šesti let jsme takto pomohli vzniknout více než pěti desítkám firem, z nichž už 21 inkubační program úspěšně ukončilo.“
Přístroj Claire v současné době nabízí k zapůjčení a léčbě celulitidy v prostředí domova například privátní klinika MEDICONET v Brně. Více informací o přístroji na www.enjoy.cz.
ENJOY spol. s r.o
Firma ENJOY vyvíjí inovativní přístroje pro léčbu kosmetických a dermatovenerologických problémů. Tato elektronická zařízení vznikla na základě výsledků společného projektu fakultních pracovišť medicínského a technického charakteru dvou vysokých škol a odborníků firmy ENJOY. Byla vyvinuta nová léčebná metoda, která je založena na využití revitalizačního vlivu kombinace plošného impulzního magnetického a světelného pole na kůži a sliznice. Univerzálnost této metody dovoluje aplikaci v širokém spektru léčebných přístrojů pro kosmetiku, dermatologii, gynekologii, korektivní chirurgii, atd. Tento projekt byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu.
JIHOMORAVSKÉ INOVAČNÍ CENTRUM
Jihomoravské inovační centrum pomáhá inovačním firmám, studentům s originálními nápady, výzkumným pracovníkům a vynálezcům. JIC podporuje spolupráci mezi průmyslem, výzkumnými pracovišti a veřejnou správou. Centrum vytváří prostředí pro snadnější inovační podnikání na jižní Moravě. Centrum usiluje o intenzivní propojení podnikatelského prostředí s vědecko-výzkumnou sférou jihomoravského regionu. Kromě jiného vytváří JIC platformu pro partnerství všech důležitých jihomoravských vysokoškolských pracovišť, čímž přispívá ke zvýšení přínosu vědy a výzkumu na regionální i celorepublikové úrovni. JIC vzniklo v roce 2003 jako zájmové sdružení právnických osob. Členy sdružení jsou: Jihomoravský kraj, statutární město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita Brno.