Chřipka v létě?

[Tisková zpráva] Pokud máte rýmu a kašel spojenou pouze s podzimními plískanicemi, je načase přehodnotit názor. „Letní chřipky“ vám mohou zkazit i prázdninovou dovolenou.

Sdílet

V dnešní době se člověk nemůže divit, že se nachladí i v teplém počasí. Pobyt v klimatizovaných místnostech způsobuje, že býváme v letním období nemocní častěji než kdykoli jindy. Svou daň si může vybrat i dovolená u moře – i když bychom si měli oddychnout a načerpat nové síly, návrat z exotické destinace do chladného počasí způsobí organismu teplotní šok a nemoc je na světě. Z opalování na pláži se rázem stane nedobrovolný pobyt v posteli.

V teplých obdobích roku se hovoří o tzv. letní chřipce. Většinou se však jedná o zánět dýchacích cest, který způsobují zcela jiné viry než virus chřipky. Někdy se o letní chřipce hovoří v souvislosti s jakýmkoliv letním onemocněním dýchacích cest, u něhož není jasně stanovena jiná diagnóza (například angína).

Čtěte téma: Otužování jako prevence zimního nachlazení 

Nechcete být v zimě nemocní? Začněte se otužovat už v létě! 

Pozor na teplotní výkyvy a klimatizaci

Za okny vysvitne slunce a během několika dní je tu zpátky déšť, počasí se ochladí až o 10 stupňů a lidský organismus na tyto výkyvy reaguje. Klimatizace našemu tělu mnohem jednodušeji přinese nachlazení, jelikož si ji v kanceláři nebo v autě pouštíme stále častěji. Za prvé z ní rychleji prochladneme a za druhé se při přechodu z klimatizované místnosti a naopak vystavujeme teplotním rozdílům. Dalším problémem jsou choroboplodné zárodky, které se přes zařízení dostávají až k nám.

Pravidla bezpečného používání klimatizace:

  • neměli bychom jí být vystaveni víc jak 4 hodiny denně, v autě max. 15 min. za hodinu
  • je třeba dbát na pravidelnou výměnu filtrů a čištění zařízení
  • teplotní rozdíl mezi teplotou uvnitř a venku by měl být 5–6, nejvíce však 8 stupňů
  • kromě teploty je třeba sledovat i vlhkost a regulovat ji v rozmezí 40–70 procent
  • přechod z klimatizovaného prostředí do teplého by měl být pozvolný

Lékaři se s onemocněním dýchacích cest v období léta setkávají na ambulancích stále častěji. Záněty v oblasti nosu, krku, uší, průdušek a sliznice trápí zejména lidi, jejichž imunitní systém je oslabený stresem, změnami počasí a častým cestováním. Lidé s oslabenou imunitou jsou unavení a náchylnější k mnoha různým nemocem virového i bakteriálního původu – nachlazení, chřipce, onemocnění dýchacích cest a nejrůznějším zánětům.

Imunitu podpoří enzymy

V situacích, kdy máte sníženou imunitu, hrají důležitou roli vitaminy a probiotika. Významnou pomoc při posilňování imunity však může poskytnout i tzv. systémová enzymoterapie, jejímž objevitelem je prof. Max Wolf z USA. Pro úspěšné fungování imunity jsou totiž velmi důležité některé enzymy. Při oslabené imunitě je vhodné podpořit činnost těchto enzymů v těle dodáním obdobných enzymů zvenčí pomocí přípravků systémové enzymoterapie, které výrazně aktivují celý imunitní systém. Mezi nejoblíbenější preparáty tohoto typu patří volně prodejný lék Wobenzym. Posiluje oslabenou imunitu a působí také proti zánětům a otokům a výrazně snižuje riziko opakování onemocnění. Bývá nasazován také jako podpůrná léčba antibiotik (usnadňuje jejich průniku do struktury organismu) a napomáhá tak rychlejšímu uzdravení. Mnohé výsledky z praxe dokazují, že při užívání přípravků systémové enzymoterapie se snížily problémy související s imunitou našeho těla.

Wobenzym je vhodný pro všechny členy domácnosti včetně dětí, takže by v domácí lékárničce neměl chybět.

UPOZORNĚNÍ: Přes léto probíhá fotosoutěž „Hravé léto s Wobenzymem“ o skvělou Nokii X6 a další ceny. Více se dozvíte na: Hrave-leto.wobenzym.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).