největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Zdraví
»
Lékárna
Lékárna
691
–
720
/
976
První strana
Předchozí strana
21
22
23
24
25
26
27
Následující strana
Poslední strana
Lidové recepty proti nachlazení a chřipce z celého světa
S nachlazením se lidé potýkají ve všech koutech naší planety. Rýma, bolení v krku nebo teplota se nevyhýbají Mexičanům, Japoncům ani Ukrajincům a každý národ má proti nim své tradiční recepty.
Michaela Carter
16. 1. 2017
Potřebujete na chřipku antibiotika? Zjistíte to během pěti minut
První chřipková epidemie v novém roce udeřila v plné síle. Neberte antibiotika zbytečně, spolehněte se na domácí CRP test.
Redakce
10. 1. 2017
Počet nových komentářů
16
Rýma, teplota, kašel. Kdy navštívit lékaře a kdy ne?
Není nutné hnát se s každou rýmičkou k doktorovi. Lékařka vyjmenovává pět situací, kdy je však určitě vhodné vyhledat odbornou pomoc.
Redakce
5. 1. 2017
Počet nových komentářů
13
Očkování proti rakovině děložního čípku: chystá se první antikampaň
Společnost pacientů s následky po očkování oznámila, že spustí kampaň Neočkujte proti HPV. Jedná se zřejmě o první podobný počin u nás. Podle ministerstva zdravotnictví není k podobné kampani ani obavám z vakcín důvod.
Lenka Krbcová
4. 1. 2017
Počet nových komentářů
58
Citronová tráva omezuje činnost ledvin
Dělení potravin na zdravé a nezdravé je velmi relativní. Jak ukazují studie, poškození jater způsobí většinou léky, ale také byliny či zelený čaj. A oblíbená citrónová tráva není vhodná pro lidi se zhoršenou funkcí ledvin, například seniory.
Petr Havel
4. 1. 2017
Počet nových komentářů
7
Kortikoidy – léky na atopický ekzém se špatnou pověstí
Kortikoidy v mastech jsou vysoce účinné. Někdy působí až zázračně, v čemž spočívá také jejich zrádnost. Mají se pacienti s atopickým ekzémem kortikoidů bát?
Iva Vladíková
21. 12. 2016
Počet nových komentářů
21
Jaká homeopatika se mohou hodit o Vánocích
Vánoce jsou za rohem a vy máte pocit, že nic nestíháte? Se stresem i s pocitem přepracování vám může pomoci homeopatie. Stejně tak podpoří i trávení svátečních jídel.
Helena Singerová
16. 12. 2016
Počet nových komentářů
22
Léková turistika: cena stejného léku se liší i o tisíce
Chtějí po vás v lékárně obrovský doplatek? Zkuste jinou. Jeden a ten samý lék je ve velké nemocniční lékárně zdarma, zatímco o sto kilometrů dál by vás stál stovky či tisíce korun.
Redakce
9. 12. 2016
Počet nových komentářů
4
Zpracovává lečebné konopí: Je to skvělé řešení, ale ne na všechno
Rozhovor
„Nejsem fanatik. Nevěřím, že konopí je zázračný prostředek na všechny zdravotní potíže,“ říká Robin Kazík. Podle majitele firmy s léčivým konopím máme štěstí, že patříme mezi hrstku národů, kteří mohou využít sílu konopí.
Veronika Řeháková
7. 12. 2016
Rovnátka, která nejsou vidět
Klasická rovnátka jsou nápadná a v dnešní době z estetického hlediska spíše nežádoucí. Rovnat zuby ale v dnešní době lze i bez viditelných zámků a drátů. Systémem Invisalign, který je mnohem pohodlnější, a navíc neubírá na kráse úsměvu.
Ondřej Suchý
29. 11. 2016
Arnika byla hvězdou tradičních lékopisů. Vyhrajte Arnigel
Soutěž
Arnica montana se pro své lečivé účinky používá při modřinách, zhmožděninách, namožených svalech, vymknutí, frakturách, zánětu šlach, onemocnění žil a kapilár nebo při bolestech zad a kloubů.
Redakce
25. 11. 2016
Aktivní uhlí neslouží k detoxikaci ani prevenci, nabádá Jakub Přibyl
Rozhovor
Množí se tipy na „černý detox“, kdy se tzv. aktivní uhlí doporučuje jako prostředek k očistě těla. Najdou se také rady k jeho preventivnímu užívání před „nezdravou“ hostinou či v rámci snížení hladiny cholesterolu. Výživový odborník však rozhodně nic takového nedoporučuje.
Veronika Řeháková
25. 11. 2016
Počet nových komentářů
3
Chtějí si sami léčit kvasinky. Nystatin se u nás nedá koupit
Nystatin by nám s kvasinkami pomohl. Musíme si pro něj ale jezdit do Německa, zlobí se pacienti. Mají pocit, že je jim upíráno právo na adekvátní léčbu jejich problému. Mají skutečně ke svému rozhořčení důvod?
Kateřina M. Košutová
23. 11. 2016
Počet nových komentářů
2
Co na bolest zubu
Glosa
Být, či nebýt? To je, oč tu běží. Takhle k sobě jistě mluví nad ránem lidi, kteří tlučou hlavou do zdi kvůli bolesti zubu. Ti šťastnější, kdož mají internet, ale zběsile gůglí otázku: Co na bolest zubu?
Adam Šíma
19. 11. 2016
Počet nových komentářů
3
Antibiotika v potravinách: nemáte se čeho bát
Komentář
Antibiotika v chovech zvířat jsou menším problémem než u lidí. Pokud se vůbec vyskytnou jejich pozůstatky v potravinách, jde stále o podstatně nižší množství, než jaká si ládujeme do organismu prostřednictvím léků.
Petr Havel
18. 11. 2016
Co pomůže na žlučník
Prudká a intenzivní bolest v pravém podžebří často značí potíže se žlučníkem. Jako první pomoc se doporučuje přiložit ručník namočený ve studené vodě. K prevenci pak patří dodržování tzv. žlučníkové diety. Pomohou i některé léky a byliny.
Helena Singerová
3. 11. 2016
Je mnoho možností, jak se zbavit akné
Pupínky na obličeji, zádech nebo dekoltu jsou jedním ze znaků puberty. Můžeme se s nimi setkat ale i v dospělosti. Jak a čím pečovat o problematickou pleť? Při mírných projevech můžete vyzkoušet i některé „babské rady“.
Helena Singerová
27. 10. 2016
Rybí tuk: účinky pro zdraví i bez odéru
Už dávno neplatí, že rybí tuk dostanete na lžičku a následují neuvěřitelné grimasy. Stačí si jeho zdroj najít v takové podobě, která vám bude vyhovovat. Bojuje za krásnou a zdravou pleť, komplikuje rakovině udeřit a navíc díky němu snáze zhubnete.
Lenka Zelnitiusová
20. 10. 2016
Ženšen a jeho účinky: kořen z tajgy je silný antioxidant
Ženšenu se říká všehoj, přesněji všehoj léčivý, a to z dobrého důvodu. Je doslova nabitý léčivými látkami. Nejhodnotnější částí ženšenu je kořen, který má vliv na imunitní systém. Můžete ho koupit v bylinkářství a připravit si z něj domácí kapičky.
Simona Procházková
27. 9. 2016
Novinka z ministerstva: senioři a děti budou mít léky levnější
Aktualita
Dopláceli jste jako senioři za léky ročně deset tisíc korun? Ministerstvo zdravotnictví plánuje, že vám z těchto peněz vrátí devět tisíc pět set korun. Podobné to bude i u dětí.
Redakce
23. 9. 2016
Počet nových komentářů
5
Lékořice obsahuje látku padesátkrát sladší než cukr
Kořenu lékořice se přezdívá sladké dřevo a patří k nejznámějším přírodním drogám. Je hojně užívaný jak v lidovém léčitelství, tak v klasické medicíně. Často se využívá jeho schopnost rozpouštět hleny. Lékořice se však nesmí nadužívat a není vhodná v těhotenství.
Simona Procházková
20. 9. 2016
Kde vzít vitamin D? Vigantol a jeho alternativy
Pediatři miminkům předepisují Vigantol coby zdroj potřebného vitaminu D. Někteří rodiče s ním nejsou spokojeni a dávají mu za vinu bolesti břicha a neklid svých novorozenců. Je k tomuto léku alternativa?
Helena Singerová
12. 9. 2016
Výrobce Tercon Skin Care nás ošidil o 98 % vitaminu B2
Aktualita
Za tisíc korun jste si mohli koupit třicet tobolek na léčbu akné. Mohly být ale účinné, když deklarovaný obsah pomocné látky prakticky neobsahovaly?
Redakce
9. 9. 2016
Smetánka lékařská: jak využít kořen pampelišky
Nejléčivější částí pampelišky neboli smetánky lékařské je kořen, používají se i listy a květy. U nás se používá jako léčivka, ale například ve Francii jako salátová rostlina.
Simona Procházková
29. 8. 2016
Plíseň na nehtech je potřeba léčit včas
Jsou nehezké a často mohou za zápach nohou. Plísně na nehtech nejsou jen kosmetickým problémem. S jejich léčbou pomůže dietní opatření a antimykotika.
Helena Singerová
26. 8. 2016
Počet nových komentářů
3
Leuzea, parcha, maralí kořen: něco pro dobrý sex
Skvělá léčivka má tři jména a mnoho léčivých účinků. Tím nejpikantnějším je podpora sexuálního života, parcha totiž léčí impotenci a funguje i jako přírodní afrodiziakum. Maralí kořen v kombinaci s ženskými léčivkami můžeme používat při léčbě neplodnosti. U mužů zvyšuje počet a kvalitu spermií.
Simona Procházková
25. 8. 2016
Podceňovaný jód: je v potravinách i tabletách
Lidé často zapomínají na své zdraví a na prvky, které je potřeba udržovat v organismu ve správném množství. Například mnohdy nemají ani nejmenší podezření, že by jejich tělu mohl chybět jód. Kolik je ho třeba a jak ho ideálně doplnit?
Redakce
12. 8. 2016
6 způsobů, které pomohou s patní ostruhou
Ostruhu na patní kosti okem nevidíme, ale bolí jako čert. Za vším totiž vězí kostěný výrůstek, který lze diagnostikovat na základě rentgenového vyšetření. Řekneme vám nejenom, co za tímto problémem vězí, ale také jak si pomoci svépomocí a co vás čeká u lékaře.
Lenka Zelnitiusová
9. 8. 2016
Počet nových komentářů
6
Kopřiva: recept na čaj je klasika
Kopřiva dvoudomá má skutečně rozmanité léčivé účinky. Najdeme ji v mnoha přípravcích z lékárny, tradiční je kopřivový čaj z čerstvé nebo sušené kopřivy. Zkuste recepty pro zdraví i tipy na kosmetiku.
Simona Procházková
28. 7. 2016
Jestli jste plodná, zjistíte za tisícovku
Oddalování těhotenství do věku nad třicet, třicet pět let s sebou nese řadu komplikací. Dnes si však včas můžete nechat zjistit, zda jste plodná či máte potíže s plodností.
Redakce
26. 7. 2016
691
–
720
/
976
První strana
Předchozí strana
21
22
23
24
25
26
27
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji