největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Zdraví
»
Nemoci a úrazy
Nemoci a úrazy
3 991
–
4 020
/
5 814
První strana
Předchozí strana
130
132
133
134
135
136
140
Následující strana
Poslední strana
Ruce a nehty si v zimě zaslouží více péče
Teploty pod nulou a mrazivý vítr moc našim rukám a nehtům neprospívají. Jak je chránit, jak o ně pečovat?
Jacquie Carter
9. 11. 2016
Ještě k ADHD: co měli společného Goethe, Picasso, Edison a možná i váš syn
K výčtu jmen z titulku lze přidat další: Lorca, Rodin, Phelps, Jobs, Bush… A co je spojuje – hyperaktivita. Článek „Tvrdí: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…“ vyvolal velký zájem. Autor se proto k textu ještě jednou vrací a reaguje na některé ohlasy.
Tomáš Novák
9. 11. 2016
Mohla Elišku zabít MMR vakcína Priorix?
Komentář
Dne 1. listopadu 2016 zemřela ve Vacenovicích na Hodonínsku šestnáctiměsíční Eliška. Holčička zemřela v den očkování vakcínou Priorix. Policie ČR za pouhé dva dny (!) vyloučila zavinění očkováním. Informace, které se o tomto případu začaly šířit na sociálních sítích a následně v mnoha médiích, vyvolávají mnoho otázek.
Jan Vavrečka
8. 11. 2016
Počet nových komentářů
15
Bolesti hlavy: když už obklad, tak s bylinkami
Od bolestí hlavy pomůže doslova „přírodní cesta“ – tedy procházka na čerstvém vzduchu. Léčbu můžete podpořit i některými bylinami – a to ve formě nálevu, aromaterapeutického obkladu nebo koupele.
Helena Singerová
8. 11. 2016
Počet nových komentářů
1
Jaké nemoci hrozí, když jíme špatně upravenou rybu
Konzumace ryb je všemi odborníky doporučována, ani my vás od ní nebudeme zrazovat. Dejte si ale pozor na to, aby ryba byla správně skladována a dostatečně tepelně upravena.
Kateřina Čepelíková
7. 11. 2016
Počet nových komentářů
1
Peklo v duši: Deprese je černý pes…
„Deprese je černý pes, který tě zalehne.“ Citátem Winstona Churchilla začíná kapitola z knihy Peklo v duši – deprese a mánie, z níž vám přinášíme ukázku.
Redakce
5. 11. 2016
Test: Co když je to deprese?
Tak jako zkoumáme svou osobu při pohledu do zrcadla a snažíme se zhodnotit reálný vzhled nás samých, stejně můžeme nahlédnout i naši osobnost, když pohlédneme do svého vnitřního zrcadla. Ne vždy však může být tento pohled příjemný. Zahlédnout naši osobnost nám může pomoci například i test.
Redakce
5. 11. 2016
Počet nových komentářů
1
Prof. Papežová: Posedlost zdravou výživou vede až k poruše příjmu potravy
Rozhovor
Spouštěčem restriktivní poruchy příjmu potravy (ARFID) může být nezdravá posedlost zdravou výživou v rodině. Vede ke ztrátě hmotnosti, omezenému růstu a nedostatečné výživě dětí a mladistvých. Mnohdy také k jejich sociální izolaci a neschopnosti jíst s ostatními.
Veronika Řeháková
4. 11. 2016
Počet nových komentářů
5
Co pomůže na žlučník
Prudká a intenzivní bolest v pravém podžebří často značí potíže se žlučníkem. Jako první pomoc se doporučuje přiložit ručník namočený ve studené vodě. K prevenci pak patří dodržování tzv. žlučníkové diety. Pomohou i některé léky a byliny.
Helena Singerová
3. 11. 2016
Jak souvisí zuby, mrtvice a infarkt
Záněty v ústní dutině mají vliv na zdravotní stav celého organismu. Zuby a tělo jsou úzce propojeny. Bakterie a toxické látky se ze zánětů zubů a dásní šíří do těla. A naopak – nemocné orgány mohou neblaze působit na stav zubů.
Iva Vladíková
2. 11. 2016
Počet nových komentářů
2
Vliv bisfenolu A na zdraví bude znovu přehodnocen
Nové údaje potvrdily předchozí závěry Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, že bisfenol A může mít vliv na imunitní systém zvířat. Tyto důkazy zatím nejsou dostačující k vyvození závěrů pro lidské zdraví. Připravuje se nové hodnocení.
Redakce
1. 11. 2016
ADHD děti, ADHD rodičů, ADHD společnosti
V České republice se v současné době léčí antidepresivy přes šest set padesát tisíc pacientů. Zkonzumujeme pětkrát víc antidepresiv než v roce 2000. Počet návštěv psychiatra stoupl za stejné období o šedesát šest procent.
Jan Hnízdil
1. 11. 2016
Počet nových komentářů
40
Svalová slabost, tak začíná Pompeho nemoc
Je to běžná bolest a únava svalů, nebo nebezpečná nemoc? 7 otázek a odpovědí o Pompeho chorobě.
Lenka Krbcová
31. 10. 2016
Počet nových komentářů
4
Operace očí: každou vám pojišťovny neuhradí
Šedý nebo zelený zákal, onemocnění sítnice a další oční problémy se mnohdy řeší operativně. V jakých případech vám zákrok nebo operaci uhradí zdravotní pojišťovny?
Redakce
28. 10. 2016
Počet nových komentářů
3
Jak se pozná autista?
Vrozená porucha některých mozkových funkcí děsí nejednoho rodiče a možná i vy jste si položili otázku: „Není moje dítě autista?“ Co by vás mělo varovat?
Redakce
27. 10. 2016
Raději 14 cigaret, než být sám
Jde prý o stav nebezpečnější než vykouření patnácti cigaret denně. Je to údajně epidemie 21. století. Kdo je osamělý a kdo samotou trpí?
Tomáš Novák
27. 10. 2016
Lymeská borelióza je léčitelná, ale neopakujte antibiotika
Lékaři vyvracejí omyly o lymeské borelióze, k nimž patří dlouhodobé nasazování antibiotik. To, že jste měli klíště, neznamená, že budete nemocní, upozorňují. A to ani v případě, že je klíště nakažené.
Redakce
26. 10. 2016
Počet nových komentářů
6
Nejhorší je, když se chcete z mrtvice vyspat
Po propuknutí příznaků mrtvice má člověk jen čtyři a půl, maximálně šest hodin k započetí léčby. Platí ale, že čím dříve se dostane do nemocnice, tím lépe. Již po prvních pěti minutách totiž mozkové buňky začínají kvůli nedostatku kyslíku odumírat a po několika málo minutách či hodinách je mozek nenávratně poškozen.
Redakce
26. 10. 2016
Počet nových komentářů
1
Bolí vás klouby? Jezte lososa, kefír nebo pomeranče
Zejména s příchodem chladného počasí se zhoršují bolesti kloubů. Projevy onemocnění kloubů doporučují lékaři zmírňovat teplem a úpravou jídelníčku.
Helena Singerová
26. 10. 2016
Počet nových komentářů
2
Kdo spálil v Severní i Jižní Americe spalničky?
Komentář
Možná jste také zachytili informaci, že celý region Severní a Jižní Ameriky byl ze strany WHO v září tohoto roku prohlášen za region, ve kterém byly úspěšně eliminovány spalničky. Bezprostředně poté, co v letech 2013–2014 dosáhla incidence spalniček v USA jedné z nejvyšších úrovní a světová média zaplavily informace o epidemii spalniček, je to informace poněkud zvláštní.
Jan Vavrečka
26. 10. 2016
Počet nových komentářů
34
Skutečně mají těhotné spát na levém boku?
Rozhovor
Na kterém boku spát v těhotenství, proč těhotné nespí na břiše a zda je skutečně nebezpečný spánek na zádech, vysvětlí gynekoložka Andrea Pašková.
Veronika Řeháková
25. 10. 2016
Počet nových komentářů
1
Zastavte akutní průjem
Přichází nečekaně a dokáže rozhodit vaše plány. Akutní průjem má v domácím prostředí nejčastěji virový původ. Jak jej léčit?
Helena Singerová
24. 10. 2016
Pane doktore, je to akutní!
Glosa
Akutní bolesti jsou denním chlebem zubních lékařů. Málokterá bolest ale přijde jen tak z čistého nebe. Příroda ve své zlomyslnosti vybavila zuby dvojí inervací – rychlou a pomalou.
Adam Šíma
22. 10. 2016
Počet nových komentářů
3
Jak nemít rakovinu: Lepší je předcházet než léčit
„Prevence není západní kultuře vlastní – ta se zaměřuje hlavně na výsledky okamžité, nikoli na ty dosažitelné až v dlouhodobém horizontu,“ píší autoři knihy Jak předcházet rakovině. Přináší informace těm, kteří jsou odhodláni vzít osud do vlastních rukou.
Redakce
21. 10. 2016
Počet nových komentářů
9
Je Venuše Milóská krásná všude?
Rozhovor
Plastický chirurg Svatopluk Svoboda má na stole sošku Venuše. Přes tisíce žen, které mu za život doslova prošly rukama, představuje pro něj ideál krásy stále tato starověká bohyně.
Lenka Krbcová
21. 10. 2016
Počet nových komentářů
2
Syndrom MBA
Vypotácel se z luxusního BMW a bylo jasné, že půjde o těžký případ. Pan Karel trpí Syndromem Master of Business Administration (MBA).
Jan Hnízdil
19. 10. 2016
Počet nových komentářů
22
Nová pomoc pro rodiče s autisty
Autista se chová „jinak“ a rodiče často nevědí, jak na chování svého dítěte reagovat. Nevědí, jak s ním pracovat. Nerozumí nemoci. Do českého jazyka se překládá multimediální výukový manuál, který vznikl na vědeckých podkladech. Jak rodičům pomůže?
Helena Singerová
18. 10. 2016
„Zabiji své dítě.“ Myšlenka vraha? Ne, obsedantně-kompulzivní porucha
Léčba OCD – obsedantně-kompulzivní poruchy je u dětí rychlejší než u dospělých. Ti často přicházejí až po několika letech trvání potíží, kdy jim již znesnadňují běžné fungování.
Veronika Řeháková
18. 10. 2016
Změna hlasu je jedním z příznaků rakoviny
Rakovina v ústech se objevuje hlavně po šedesátce. Nádory ústní dutiny tvoří pět procent případů všech zhoubných chorob. Nejde o „jednu rakovinu“, ale o několik onemocnění. Společné mají varovné příznaky, jako například bulku v ústech nebo potíže se žvýkáním, a důležitost prevence.
Redakce
17. 10. 2016
Více než polovina lidí je moc silná v pase. Je to riziko
Státní zdravotní ústav zveřejnil publikaci o zdravotním stavu české populace. Data se týkají mimo jiné nadváhy. Jak jsme na tom?
Redakce
15. 10. 2016
Počet nových komentářů
1
3 991
–
4 020
/
5 814
První strana
Předchozí strana
130
132
133
134
135
136
140
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji