největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
imunita
imunita
61
–
90
/
179
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
Následující strana
Poslední strana
Imunita a aromaterapie: ne všechny esenciální oleje jsou vhodné, a už vůbec ne pro děti
Na začátku podzimu se často setkáváme s různými radami ohledně prevence sezónních onemocnění u dětí i dospělých. Mnohé z rad pak obsahují esenciální oleje v množství více než obrovském.
Pavlína Klaudová
10. 9. 2020
Denní dávka imunity: co přesně a v jakém množství si teď dát na talíř?
Aktualita
Tři porce bílkovin, padesát gramů borůvek, ale také padesátiprocentní vlhkost vzduchu. Přesný návod, jak teď hlídat posilování imunity, může vyzkoušet každý, kdo se ztrácí v obecných doporučeních.
Redakce
14. 4. 2020
3 bylinky pro lepší dýchání: rostou právě teď
Plicník, prvosenka neboli petrklíč a popenec. Tři bylinky od písmene P mají společné i skvělé vlastnosti. Zejména v současné době se hodí jejich preventivní a léčebný účinek pro onemocnění dýchacích cest.
Petr Havel
10. 4. 2020
Elixír z jablečného octa: rychlý recept na posilující tonikum
Perfektní tonikum z jablečného octa, cibule, česneku a ostrého koření posiluje imunitní systém a má celou řadu dalších benefitů. Připravíte ho i doma podle jednoduchého receptu.
Simona Procházková
9. 4. 2020
Počet nových komentářů
2
Jak na imunitu? Jíst, cvičit, meditovat, milovat
Na to, jak posílit svou imunitu, můžeme najít nespočet tipů. Důležité ovšem je nezačít se všemi najednou a skokově, protože to je pro organismus veliký šok. Pokud jsme pro svou imunitu dělali něco již před karanténou, je vhodné s tím pokračovat, postupně trochu zvýšit intenzitu a pozvolna přidávat další kroky.
Lucie Červenková
6. 4. 2020
Počet nových komentářů
2
Antivirová aktivita esenciálních olejů
Aromaterapii vnímáme hlavně jako poskytovatelku voňavých a příjemných prožitků. Někdy se zajímáme o její psychosomatické působení, ale její antivirová, antibakteriální a antiseptická aktivita nám ještě celkem uniká.
Pavlína Klaudová
3. 4. 2020
Imunitu posílí lahodný domácí čaj
Recept na výborný domácí čaj, který vám vykouzlí úsměv na rtech, posílí imunitu a vyčistí tělo od nahromaděných choroboplodných zárodků i toxinů…
Simona Procházková
30. 3. 2020
Potraviny s léčivými bylinkami zlepšují imunitu
České vědecké týmy pracují na ambiciózním projektu. Ve výsledku by měl vést k pěstování léčivých bylin, jejich využití v potravinách, a tím ke zlepšení zdraví a posílení imunity konzumentů.
Petr Havel
5. 3. 2020
Amatérští běžci maratonu nejsou nijak zdraví
PŘEHLED NOVINEK – Lékaři otestovali amatérské běžce. Blíží se diagnóza rakoviny tlustého střeva jen z krve, bez kolonoskopie? Čeští vědci spoluvyvinuli test na koronavirus. Cytostatikum injekcí – a navíc do oka.
Pavel Houser
18. 2. 2020
Nemoc neprokázána, potíže trvají? Psychosomatická medicína hledá širší souvislosti, říká lékařka
Rozhovor
ROZHOVOR – Biologickou složku nemoci umí vědecká medicína poměrně dobře prozkoumat. U mnohých pacientů to přesto nevede k žádoucím odpovědím a zlepšení stavu. „Když jsou všechna vyšetření negativní a není prokázána žádná choroba, psychosomaticky orientovaný lékař má možnost provázet pacienta i na cestě hledání souvislostí nejen biologických, ale i psychologických a vztahových,“ popisuje Michaela Ročňová.
Lenka Krbcová
13. 2. 2020
Počet nových komentářů
1
Jak dlouho budete žít? To prozradí bakterie ve vašich střevech
Průlom v určování reálného věku člověka: čeští vědci umějí předpovědět délku života a riziko předčasného úmrtí po rozboru bakterií ve střevech. „Například třicátník může být na úrovni devadesátiletého seniora,“ vysvětluje Petr Ryšávka, vedoucí výzkumu.
Redakce
3. 2. 2020
Počet nových komentářů
1
Zákeřné Vánoce: Depresi můžeme mít i ze smaženého a tučného jídla
Na vznik deprese může mít vliv i přejídání a nevhodný jídelníček. Jak se ale zařídit o Vánocích, svátcích typických tím, že občas až nezřízeně hodujeme? Místo kapra si dejte lososa a rozhodně zapomeňte na celodenní půst i pivo „na trávení“.
Tereza Víchová
19. 12. 2019
Střeva jsou klíčová pro naši imunitu
Klíčovým orgánem imunity jsou střeva. Ovlivňují tvorbu bílých krvinek a učí obranyschopnost správně fungovat.
Bohumil Ždichynec
17. 12. 2019
Panák ze šťávy z kysaného zelí a další tipy proti rýmě
Sychravé počasí, střídající se teploty, vytápěné a málo větrané místnosti. Začala sezóna nachlazení. Dokážete si letos poradit s rýmou?
Helena Singerová
29. 11. 2019
Workoholismus není chvályhodný. Ničí imunitní systém
Chronický stres, málo spánku i pohybu… Jevy provázející režim workoholiků škodí imunitnímu systému. Spánkový deficit může způsobit i autoimunitní onemocnění. Pomůže změna životosprávy.
Bohumil Ždichynec
3. 4. 2019
Yuzu: vitamínová bomba, kterou si ale nemůžete koupit
Vitamín C v co nejvyšší koncentraci? To je nejžádanější komodita pro zdraví a unavenou imunitu na konci zimy. Plody yuzu jsou „céčka“ plné. Problém je, že čerstvé ho nemáte kde sehnat. Spolehnout se musíte na výrobky z něj.
Tereza Víchová
28. 2. 2019
dTest zjišťoval, kolik vitamínů je ve vitamínových přípravcích. Někdy až moc
Zejména v zimě si pro zvýšení imunity nakupujeme celou řadu pixlí plněných tobolkami, tabletkami či kapslemi, v nichž se má skrývat vitamínová síla. Jenže někdy je jí tam až moc. A to také není dobře.
Redakce
30. 1. 2019
Dětské koutky, líheň bacilů
Jaká hygienická pravidla dodržuje dětský koutek, kam v dlouhých zimních dnech chodíte zabavit své dítě? Je tu nějaký provozní řád? A může sem každý, i evidentně „prskající” kolem sebe bacily? Místa, kde se zažene nuda, umí občas zajistit i týden v posteli.
Tereza Víchová
30. 1. 2019
Tipy, jak přečkat mrazivé období ve zdraví
Po několika týdnech chladného až mrazivého počasí je náš organismus unavený odoláváním neustálým atakům nejrůznějších virů a bakterií. Podpořte jej třeba teplou snídaní nebo přírodní medicínou.
Helena Singerová
24. 1. 2019
Počet nových komentářů
1
Leden plození dětí nepřeje
V zimních měsících je šance na početí potomka nižší než v teplejších částech roku. Na vině je, dle gynekologa Pavla Turčana, zátěž organismu způsobená vypořádáváním se s následky nadměrného hodování, pití alkoholu a bujarých nocí.
Pavel Turčan
21. 1. 2019
Věř a víra tvá tě uzdraví
Ve Švédsku kdysi provedli studii, ve které zjišťovali, co u pacientů s bolestí zad rozhoduje o tom, jak dlouho budou stonat. Ukázalo se, že rozhodující nebyla závažnost objektivního nálezu při prvním vyšetření, nýbrž verdikt lékaře, jak dlouho pacient bude stonat.
Jan Hnízdil
5. 12. 2018
Počet nových komentářů
5
Zimní jídelníček podle našich babiček
Lokální, sezónní, bio, málo cukru, bílá mouka jen svátečně… Vše, co je pro nás aktuálním trendem, bylo dřív nejen naprosto běžné, ale často i nutné. Přečtěte si, co bylo základem kuchyně v zimě či jak se Vánoce osladily i bez rafinovaného cukru.
Alena Přídová
13. 11. 2018
Počet nových komentářů
3
Nejlepší, co můžeme udělat pro svůj imunitní systém, je žít v harmonii
Podzim, to je zkouška naší imunity. Snižuje ji stres a přepracování. „Ptejte se, kde je míra toho, co unesete,“ říká lékařka. A my dodáváme: zkuste to dřív, než vám odpoví váš organismus.
Helena Singerová
9. 11. 2018
Počet nových komentářů
3
Ovoce ve formě tinktury zlepší imunitu i zrak
Konzumovat ovoce v syrovém stavu je jistě nejlepší, co můžete udělat, ale našemu tělu svědčí i tinktury či masti z pupenů bylin. Které tinktury dobře působí na zrak, alergie, močové cesty a regeneraci cév?
Redakce
23. 8. 2018
Počet nových komentářů
6
Léčba alergií vyžaduje individuální přístup a zdravý rozum
Rozhovor
Alergie je celoživotní, ne zcela vyléčitelné, ale dobře léčitelné onemocnění. Méně se ví, že souvisí i s psychikou. „Stres, vztek nebo strach vedou ke vzniku či zhoršení projevů alergózy,“ říká zkušená alergoložka Jana Wankatová. Lidé někdy mají tendence zacházet do extrémů.
Pavel Taněv
23. 5. 2018
Jsou očkované děti nemocnější?
Velká zahraniční studie hledala odpověď na otázku, zda aplikace většího počtu vakcín v průběhu prvních dvou let života neoslabuje imunitní systém a není příčinou zvýšeného rizika vzniku infekčních nemocí u očkovaného dítěte.
Redakce
9. 4. 2018
Počet nových komentářů
1
Mlezivo představuje základ pro imunitu dítěte
Mlezivo (kolostrum) je tekutina předcházející mateřskému mléku, která je první stravou miminka. A stravou velmi důležitou pro jeho další život.
Miloslava Kameníková
4. 4. 2018
Věda potvrzuje babské rady: Česnek je všelék
Všestranně přínosné použití česneku se traduje z generace na generaci. Je využíván při domácí léčbě a znalosti o jeho blahodárných účincích na lidské tělo se předávají stovky let. Jednou z nejvýznamnějších složek obsažených v česneku je alicin.
Kristina Vacková
17. 3. 2018
Počet nových komentářů
3
Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie
Ze všech stran právě nyní slyšíme o chřipkové epidemii. Možná také uvažujete nad tím, co dělat, abyste nemoci odolali. Máme pro vás tipy pro přírodní posílení imunity.
Veronika Řeháková
19. 2. 2018
Počet nových komentářů
5
Virus je až poslední kapka. Jak nebýt na podzim a v zimě nemocní?
Kýchání, smrkání, škrábání v krku. Podzim se hlásí o slovo a s ním řada onemocnění. Pokud chcete vkročit do příštího jara bez prodělaných nemocí, začněte s prevencí. A to radši hned.
Helena Singerová
16. 10. 2017
Počet nových komentářů
7
61
–
90
/
179
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji