největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Jídlo
»
Co jíst
Co jíst
1 921
–
1 950
/
4 817
První strana
Předchozí strana
60
63
64
65
66
67
70
Následující strana
Poslední strana
Námel – droga z pole a louky
Ty tam jsou doby, kdy se na hospodářských plodinách na našich polích vyskytoval čas od času námel – jedovatá parazitická houba z čeledi paličkovicovité, což je také základ pro botanický název „paličkovice nachová“.
Petr Havel
30. 5. 2018
Test akrylamidu v jídle ukázal, že EU hledá problém tam, kde není
Vypečené pečivo, křupavý chleba, víc než zlaté hranolky, to všechno je prý problém z hlediska obsahu akrylamidu – látky, kterou Evropský úřad pro bezpečnost potravin označil za potenciální karcinogen. Test na stovce výrobků ale žádný problém nepotvrdil.
Kateřina Čepelíková
29. 5. 2018
Počet nových komentářů
1
Majitel restaurace Etnosvět: Vegetariánem jsem chtěl být půl roku, jsem jím dodnes
S jídlem neměl vůbec nic společného, jen náhoda ho přivedla k založení a vedení vegetariánské restaurace, která po necelých třech letech stojí mezi těmi nejvyhlášenějšími v Praze. Proč Andrej Zaitsev založil Etnosvět a jak to tam chodí?
Kateřina Čepelíková
28. 5. 2018
Návrat ke kuchyňským pomocníkům našich babiček
Klasické ruční stroje, které dobře sloužily našim předkům, se hodí nejen tam, kde nemáme zásuvku – třeba na chalupě či doma na zahradě. Mají kouzlo, díky kterému si můžeme připadat zase jako u babičky na prázdninách.
Lenka Krbcová
27. 5. 2018
Celiakie jako příčina neplodnosti a potratů
Celiakie je autoimunitní onemocnění způsobené přecitlivělostí na lepek. Tato nevyléčitelná nemoc je navíc často provázena řadou dalších postižení. Jedním z nich je i neplodnost. Neléčená celiakie může také vést ke spontánním potratům.
Redakce
26. 5. 2018
Hubnete do plavek? Kašlete na dietu, hlídejte si bílkoviny
Přípravy na plavkovou sezónu pomalu vrcholí a vy si stále lámete hlavu, jak vyzrát nad zbývajícími tukovými polštářky? Je dost pravděpodobné, že chybujete v naprostém základu – ve stravě.
Susan Bowermanová
25. 5. 2018
Kosmatice: smažené květy černého bezu jíme vždy bez stonku
Bez černý neboli bezinky roste téměř všude. Kromě toho, že je zdravý, dá se z něj připravit i tradiční pochoutka – kosmatice. Máme pro vás základní recept i tipy na mnoho variant její přípravy.
Petr Havel
25. 5. 2018
Pamlsková vyhláška se mění. Návrat pečiva a šunky do školních bufetů
Aktualita
Ministři Plaga a Vojtěch zmírňují „pamlskovou vyhlášku“. Podívejte se, co se opět bude moci prodávat, a to zřejmě již od nového školního roku.
Redakce
24. 5. 2018
USA prodává maso z laboratoře a řeší, zda je stále masem
U nás tyhle tahanice o slovíčka dobře známe, třeba kvůli pomazánkovému máslu nebo rumu/tuzemáku. V USA teď začínají řešit, jak se má nazývat maso vypěstované v laboratoři, jehož nabídka míří na trh. Na jednu stranu možná prkotina, jenže nálepky do značné míry dělají byznys.
Pavel Houser
24. 5. 2018
Počet nových komentářů
2
Jak poznat, že ledový salát není uvnitř hořký
Ledový salát je univerzální salát, který se hodí do všech letních sendvičů a chutná prakticky každému, tedy pokud není hořký. Jak si nezkazit chuť špatnou koupí?
Kateřina Čepelíková
23. 5. 2018
Počet nových komentářů
1
Útočí včely na vousáče?
Je pravda, že včely jsou agresivnější na černou barvu oblečení a vousaté včelaře? Žije u nás včela černá? Odkud pochází biomed prodávaný v ČR? Za jakou cenu vzniká mateří kašička? A je tmavý med kvalitnější než světlý?
Petr Havel
23. 5. 2018
Radši tu a tam něco nezdravého než příliš mnoho zdravého
Tři odborníci, tři otázky. Margit Slimáková, Radkin Honzák a Hanka Zemanová odpovídali na to, jaké chyby ve stravování nejčastěji děláme a jak to lze napravit.
Kateřina Čepelíková
22. 5. 2018
Počet nových komentářů
2
Domácí klíčení: tipy výživových poradců
Rostlinné klíčky a výhonky jsou zdrojem celé řady zdraví prospěšných látek. Klíčení zvládnou i začátečníci. Zkusit můžete řeřichu, vojtěšku, mungo, čočku nebo čím dál oblíbenější pohanku.
Veronika Řeháková
21. 5. 2018
Aplikace ukáže, které potraviny jsou fér
Pomocí aplikace FÉR potravina snadno zjistíte, co přesně jste měli třeba dnes ke snídani. Možná se budete divit. Podívejte se i na další novinky týdne.
Lenka Krbcová
20. 5. 2018
Průšvih s potravinami: Sapě hrozí pokuta 50 miliónů
V Sapě byly opakovaně nalezeny prošlé či smyslově změněné potraviny. Jednalo se zejména o mořské plody a vejce nebo maso telat, které zřejmě pocházelo z nelegální porážky. Jaké úlovky inspektoři našli?
Redakce
18. 5. 2018
Optimální teplota při grilování a jak ji poznat
Co grilovat a na jakém grilu… to všechno je jistě důležité. Zásadní je však teplota a doba grilování. Je dobré vědět, že teplota uvnitř masa a na grilu se liší.
Petr Havel
18. 5. 2018
Počet nových komentářů
1
Léto za dveřmi: Jak se dostat co nejrychleji do formy?
Do léta už mnoho času nezbývá, ale pokud nemáte morbidní obezitu, pak ještě na postavě i celkovém životním stylu zvládnete zapracovat. A ani to nebude moc bolet.
Samantha Clayton
17. 5. 2018
Ale paninko, za sto padesát tisíc kuchyň nepořídíte
Kolikrát člověk plánuje kuchyň, dvakrát, třikrát za život? Takže chce, aby mu vydržela, dobře sloužila, aby se v ní neztrácel a měl dost pracovního prostoru. Stačí na to sto padesát tisíc?
Kateřina Čepelíková
16. 5. 2018
Počet nových komentářů
3
Test levných nákupů: Nejlevnější potraviny jsou u nás horší než jinde
Test
Drť místo tuňáka, toastový chléb bez másla a těstoviny bez žloutku. Srovnání levných nákupů z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka ukázalo, že např. za Německem stále zaostáváme v nabídce i kvalitě.
Redakce
15. 5. 2018
Kukuřice z plechovky skutečně není vhodná příloha
Kukuřice jako příloha je dobrou volbou pro zpestření jídelníčku. Polenta, tortilla či kukuřičné chlebíčky mají své výhody, ale i nevýhody. U kukuřice z plechovky je pak problematický zejména značný obsah cukru.
Veronika Pourová
15. 5. 2018
Osudové setkání: český výrobce dělá čokolády z kakaa přímo od farmáře
V brněnské čokoládovně Ajala vzniká tak trochu jiná čokoláda. V roce 2014 Filip Teplý začal vyrábět čokoládu podobnými postupy, jako ji kdysi připravovali staří Mayové. Nyní našel v Ekvádoru i přímého dodavatele kakaových bobů.
Jana Kuklová
14. 5. 2018
V obchodech je chléb z cvrččí mouky
Diskontní řetězec Penny Market pro své zákazníky připravil jako první v České republice chléb s desetiprocentním podílem cvrččí mouky. Podívejte se i na další novinky týdne.
Lenka Krbcová
13. 5. 2018
10× o chřestu: Zelený, bílý, nebo fialový chřest?
V Čechách nejčastější je zřejmě příprava zeleného chřestu. Právě teď je jeho sezóna. Čerstvý chřest využijeme na vaření, ale máme pro vás i léčebné recepty.
Redakce
12. 5. 2018
Falšované maso v letákové akci nabízel i Kaufland
Inspekce se zaměřila na konzervovaná masa nabízená v letákových akcích. Za poslední měsíc našla už dvanáct falšovaných konzerv ve třech řetězcích. Poslední nález pochází z Kauflandu.
Redakce
11. 5. 2018
Jak uvařit italskou polévku: živé slávky nikdy nezmrazujte
Polévka z mušlí a jedlých slávek, označována obvykle jako „Zuppa di Pesce“, je zdravá středomořská specialita. Připravit si ji můžeme i doma.
Petr Havel
11. 5. 2018
Práce na směny? Je to jako zažívat jet lag
Pracovat na směny není dnes nic neobvyklého. Celá řada lidí se kvůli tomu potýká s narušeným biorytmem. Špatně spí, špatně jí a ještě tloustnou. Kdo je nejohroženější?
Redakce
10. 5. 2018
Počet nových komentářů
1
Polévkárny nabízejí oběd pod padesát korun. Stojí to za to?
Už pár let v Česku vznikají polévkárny. Podniky, kde se velmi rychle najíte za pár desetikorun. Jak to v nich chodí, jak jídlo chutná a co všechno kromě polévek najdete v nabídce? Vyzkoušeli jsme.
Kateřina Čepelíková
10. 5. 2018
Počet nových komentářů
6
Velký test salámu gothaj potvrdil, čeho jsme se báli
Test
Gothajský salám má z minulosti cejch dělnické svačiny a laciné uzeniny. Řada spotřebitelů ho považuje za salám nízké kvality. Nezávislý test dTestu to bohužel potvrdil, každý druhý gothaj propadl.
Redakce
9. 5. 2018
Plody sušené mrazem: Jaké je lyofilizované ovoce?
Která úprava ovoce je vlastně nejzdravější? Nejlepší je konzumovat ovoce v čerstvém stavu, protože jeho tepelnou úpravou se ničí vitamíny. Ale čerstvé ovoce nám přece dlouho nevydrží. Vyzkoušeli jsme novinku – plody sušené mrazem. Jaké jsou?
Taťána Kročková
9. 5. 2018
Jarní cibulku můžeme pěstovat i doma ve sklenici s vodou
Jarní cibulka je vitamínová bomba a právě teď je její sezóna. Co se z ní jí, jak ji vybrat a skladovat, poradí Lenka Bačinská. Přidá tip na domácí pěstování a oblíbený recept s jarní cibulkou, kterým je snadná domácí lučina.
Redakce
7. 5. 2018
1 921
–
1 950
/
4 817
První strana
Předchozí strana
60
63
64
65
66
67
70
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji