největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Jídlo
»
Co jíst
Co jíst
1 471
–
1 500
/
4 816
První strana
Předchozí strana
40
48
49
50
51
52
60
Následující strana
Poslední strana
SAPA nezklamala. Veterináři barvou znehodnotili půl tuny masa
Aktualita
Kontrola Státní veterinární správy v areálu SAPA odhalila další nelegální provozovnu. Inspektoři tu našli stovky kilogramů masa naprosto nevhodného ke spotřebě.
Redakce
12. 9. 2019
Zrada ochucených mléčných výrobků
Ochucené, nebo neochucené mléčné výrobky? Je mezi nimi i jiný, než pouze chuťový rozdíl. Jestli si hlídáte váhu, může špatný výběr jogurtů, kefírů a dalších mléčných produktů hrát značnou roli ve váš neprospěch.
Karolína Otavová
12. 9. 2019
Mají peníze, přesto loví jídlo z popelnic. Co k tomu „kontejnerové potápěče“ vede?
Mají střechu nad hlavou i pravidelnou výplatu na účtu. Přesto se po setmění věnují činnosti, kterou si většina z nás spojuje s těmi nejchudšími a nejpotřebnějšími – totiž přebírání popelnic u supermarketů či restaurací.
Veronika Šmídová
10. 9. 2019
Netradiční mléčné výrobky ovládnou Přibyslav
Čtyřicet pět mléčných výrobků od dvaadvaceti mlékáren svedlo boj o první pozice v soutěži o nejlepší výrobek na Mlékárenských dnech v Přibyslavi. Kvalitu výherců i jiných netradičních výrobků budete moci sami posoudit tuto sobotu v Přibyslavi.
Petr Havel
6. 9. 2019
Globus omezuje jednorázové obaly, zavádí „Otoč kelímek“
Aktualita
V Café Globus můžete od začátku školního roku využívat systému „Otoč kelímek“. Nákupem zálohovaného, znovupoužitelného kelímku snížíte počet produkovaných jednorázových obalů.
Redakce
5. 9. 2019
Počet nových komentářů
9
Největší nešvar ve stravování dětí? Vynechání oběda
Stravovací návyky dětí vzaly o prázdninách za své, jak je znovu vrátit k pravidelnosti a ke správnému jídelníčku? Která jídla dětem nepodávat a kdy, poradí Ivan Mach, prezident Aliance výživových poradců ČR.
Petr Havel
4. 9. 2019
Lidl „třídí“ vše do jednoho kontejneru. Už podruhé za to dostal pokutu
Aktualita
Podle zákonu o odpadech musí firmy své odpady třídit. A Lidl, přestože se chlubí tím, jak snižuje množství používaných plastů, se ekologicky nechová. Netřídí. Inspekce životního prostředí se o tom opakovaně přesvědčila.
Kateřina Čepelíková
3. 9. 2019
Chutné a kvalitní jídlo ve školní jídelně? Jde to, ale musí se opravdu chtít
Dobré jídlo ve školní jídelně? Zlí jazykové tvrdí, že je to stejné sci-fi, jako kdybychom chtěli dobré jídlo v nemocnicích. Ale někde to funguje. Pomohla městskou částí zřízená organizace, která pečlivě plánuje jídla pro všechny školy v Praze 10. Může to klapat i jinde?
Kateřina Čepelíková
2. 9. 2019
10 rad, jak zvládnout odpalované těsto
Odpalované těsto může být základem jak pro sladké větrníky, tak pro bochánky se slanou náplní. Jeho příprava je přitom snazší, než jak to na první pohled vypadá.
Kateřina Čepelíková
30. 8. 2019
Nejsme diskriminováni. Problém dvojí kvality potravin je v Česku nadhodnocen
Komentář
Evropská Komise nově jasně řekla, že v Česku nejsme diskriminováni horší kvalitou potravin dovážených ze zahraničí a že podezření na dvojí kvalitu potravin bylo zjištěno jen u devíti procent Unií prověřovaných vzorků.
Petr Havel
29. 8. 2019
Počet nových komentářů
3
O Českou biopotravinu roku letos soutěží buvolí mléko, makový olej i sušené vepřové
Biopotravina roku se každoročně udílí během září, měsíce biopotravin. Jinak tomu nebude ani letos, kdy se mezi přihlášenými objevila celá řada potravin, které si zaslouží naši pozornost. Které to jsou?
Petr Havel
28. 8. 2019
Kedlubnové zelí: kdysi klasika, dnes rarita
Bývaly doby, kdy se zelí z kedlubnů využívalo v rámci české klasiky „vepřo-knedlo-zelo“ jak v domácnostech, tak v restauracích jako varianta ke kysanému zelí. Kde mu je konec? Vyzkoušejte zdravé kedlubnové zelí podle našeho receptu.
Petr Havel
23. 8. 2019
Počet nových komentářů
2
Netradiční zavařování na zimu: rybíz, ostružiny, višně…
…rebarbora, švestky, cibule, cuketa… Vyzkoušejte méně obvyklé recepty, díky nimž si uchováte ovoce a zeleninu rychle a zdravě.
Monika Poledníková
22. 8. 2019
Když hladovíte při dietě, ubývají svaly. Tuky zůstanou
V touze po dokonalé postavě se lidé uchylují k extrémům. Časté je hladovění. Prázdné břicho splaskne a hladovějící zhubne i nějaké to kilo. „Hubnu!“ raduje se. Ve skutečnosti si však zadělává na zpomalení metabolismu i na několik let dopředu, upozorňuje dietní koučka.
Redakce
20. 8. 2019
Počet nových komentářů
1
Kde byly nejdražší potraviny před sto lety? Na horách a na Žižkově
Ceny potravin se dnes liší obchod od obchodu a jiné to nebylo ani před téměř sto lety. Takový obyčejný salám byl na Žižkově skoro o dvacku na kilu dražší než na Smíchově. A podobně ceny lítaly v Ostravě. Nahlédněte do starých statistických dat. Kolik stálo vejce, mouka a maso?
Kateřina Čepelíková
20. 8. 2019
Jak zpracovat houby, když jich najdete hodně
Jak to tak vypadá, houbaři se po dosavadním paběrkování v našich lesích při hledání hub konečně dočkali. Na řadě míst lze dokonce označit současnou situaci za houbové žně, což ovšem také znamená problém, jak s houbami naložit a jak je zpracovat, aby nabytá kořist nepřišla vniveč.
Petr Havel
19. 8. 2019
Počet nových komentářů
2
V levanduli nehledejte vitamíny, její kouzlo je jinde
Středomořská kráska si poradí se spáleninami i špatnou náladou. Původně rostla levandule v západním Středomoří. Její název pochází z latinského slova „lavare“, což v překladu znamená „omývat se“. V této čistotné rostlince však nehledejte žádné vitamíny, její kouzlo tkví v něčem úplně jiném. A tím je její aroma.
Monika Poledníková
16. 8. 2019
Přebytky ze zahrádek – co a jak, abyste nic nevyhazovali?
Příbuzní a sousedé hlásí nadúrodu rajčat, cuket, broskví nebo meruněk? Nebo jste sami v roli těch, kdo se v plné zahrádkářské sezóně snaží „udat” zdravé plody ze zahrádky? Broskve patří do lednice, rajčata tu prý ale ztratí chuť. A jak dlouho si všechny ty dary uchovají cenné vitamíny?
Tereza Víchová
14. 8. 2019
Co roste a chutná na zahradě v létě?
Ani v srpnu zahrada květožrouta nespí, je co uzobávat, čím zdobit i doplňovat saláty. Co sušit na zimu i čím nahradit klasický česnek. Vydejte se s námi na jedlou zahradu a v galerii nasbírejte inspiraci k netradičnímu pohoštění.
Kateřina Čepelíková
13. 8. 2019
Životní styl nemůžete překopat ze dne na den, říká nutriční terapeutka
Rozhovor
ROZHOVOR – „Štvalo nás, že si všichni spojují zdravou výživu s tím, že se nemohou pořádně najíst. A chronické dietářky a dietáři jsou toho typickým příkladem,“ vysvětluje Veronika Pourová, proč spolu s Andreou Jakešovou založily nutriční poradnu a daly jí nezvyklé jméno: Ne hladu.
Lenka Krbcová
12. 8. 2019
Pýchavka vatovec – méně známá houba, výborná na řízky
Jestli je nějaká skupina hub s jinými druhy nezaměnitelná a tedy jedinečná a bezpečná, pak jsou to pýchavky. Všechny naše druhy pýchavek jsou přitom jedlé.
Petr Havel
9. 8. 2019
Paradoxy výroby „českého“ hamburgeru od McDonald's
Snad každý má předem utvořenou představu k heslům „McDonald's“, „polské potraviny“, „složení burgeru“ nebo „závod na zpracování masa“. Možná si je upravíte. Podívejte se, jak se v Polsku zpracovává hovězí maso do burgerů prodávaných v ČR a co jeho výrobu a prodej provází.
Lenka Krbcová
8. 8. 2019
Počet nových komentářů
52
Melouny z ČR? To není podvod
Preferujete tuzemskou produkci? Kupte si vodní melouny z České republiky. Moravská společnost je pěstuje na 32 hektarech a zcela bez skleníků, jen pod širým nebem.
Petr Havel
6. 8. 2019
Počet nových komentářů
4
A na zahrádce se kouřit smí?
Dnes, kdy jsou všechny restaurace nekuřácké, by se dalo předpokládat, že se naobědváte bez cigaretového kouře. Ale chyba lávky, pokud to provozovatel daného podniku nezakáže, kouřit se smí ve většině venkovních posezení.
Kateřina Čepelíková
5. 8. 2019
Počet nových komentářů
4
I populární sýr feta má svá negativa
Jedním ze spotřebitelských, ale i gastronomických hitů je v poslední době sýr feta. Skutečně je to „nejzdravější sýr světa“? Ledacos se dá zkazit jeho nevhodnou přípravou.
Petr Havel
2. 8. 2019
Takhle vypadají místa, kam v prodejnách potravin nevidíte
Galerie
SZPI v letošním roce uzavřela celkem osmadvacet maloobchodních prodejen potravin, případně jejich částí. Podívejte se, jaké byly nejčastější důvody tohoto opatření.
Lenka Krbcová
1. 8. 2019
Maso vs. rostlinné alternativy: rozhodnutí není snadné
Ekologie, etika, zdraví – přichází další vlna ve stravování? Nahradíme více živočišného masa rostlinnými alternativami? Odborníci ze Státního zdravotního ústavu porovnali nutriční složení vybraných masových výrobků a jejich rostlinných náhražek.
Redakce
31. 7. 2019
Neradostná prognóza cen potravin
Komentář
KOMENTÁŘ – Nejen na levnou zeleninu a ovoce můžeme zřejmě zapomenout. Chcete vědět, „kdo za to může“? Jde o kombinaci více faktorů.
Petr Havel
31. 7. 2019
Počet nových komentářů
4
Jak je možné, že nastydneme v létě
Letní nachlazení nás překvapí, zvláště uprostřed horkých prázdnin. Abychom dovolenou nemuseli trávit v posteli, je dobré uvědomit si hlavní rizika. Bylinkářka pak poradí přírodní tipy pro prevenci i léčbu.
Redakce
30. 7. 2019
Když květy na dort, tak nikdy ne ty z květinářství
Květiny zdobí dorty odjakživa, jsou z marcipánu, z čokolády, z karamelu… Poslední roky jsou populární květy živé. Které vybrat a jakým se vyhnout? Některé se dají jíst, jiné jsou vyloženě nebezpečné.
Kateřina Čepelíková
30. 7. 2019
1 471
–
1 500
/
4 816
První strana
Předchozí strana
40
48
49
50
51
52
60
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Vycvičit se dá i bolest vystřelující ze zad do nohy
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji